تاریخ درج خبر : 1395/01/03
کد خبر : ۵۳۸۰۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۱۸ هزار مسافر نوروزی در کهگیلویه‌وبویراحمد اسکان یافتند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا روز سوم فرودین ۲۱۸ هزار و ۷۲۲ گردشگر در اقامتگاه‌های نوروزی این استان اسکان یافتند.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، محمود باقری، از افزایش استقبال گردشگران از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار داشت: در سومین روز از نوروز 95 حدود 53 هزار و 754 گردشگر در اقامتگاه‌های نوروزی استان اسکان داده شدند.

وی افزود: بیشترین آمار اسکان در این روز با 18 هزار و 455 نفر مربوط به شهرستان دوگنبدان بود.

باقری به آمار بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان در روز سوم فروردین‌ماه اشاره داشت و تصریح کرد: 105 هزار و 869 گردشگر از جاذبه‌های این استان بازدید کردند که حرم بی‌بی‌حکیمه با 6 هزار بازدیدکننده و منطقه شلالدان باشت با 5 هزار و 500 بازدیدکننده، بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین واحدهای اقامتی این استان را شامل هتل، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس و مهمان‌سراها اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه این استان به‌واسطه برخودرای از پتانسیل‌های گردشگری بی‌نظیر هرساله پذیرای گردشگران بسیای در ایام نوروز است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده گردشگران بیشتری از جاذبه‌های این استان بازدید کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد