تاریخ درج خبر : 1395/01/04
کد خبر : ۵۳۸۱۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
علی آذرنژاد

دم خروس یا قسم حضرت عباس؟!

قطعا و یقینا سیاست متناقض و یک بام و دو هوایی در امور فرهنگی و اجتماعی موجب این می شودکه مردم نسبت به آن احساس بدبینی کنند و عملا آن را با کارهای خود به سخره بگیرند.

در جامعه ما یکسری مسائل و امور هست که به لحاظ شرع مقدس اسلام به حلال و حرام تقسیم‌بندی شده‌اند که متأسفانه با این مسائل و با توجه به منافع‌مان و پیش برد اهدافمان با آنها مواجه می‌شویم و دقیقا خلاف جمله معروف”هدف وسیله را توجیه نمی‌کند” عمل می‌کنیم و ادعای اسلامی بودنمان هم می‌شود!

آن وقت شعار بر ضد دنیای سرمایه‌داری و پول‌پرستی هم می‌دهیم. اگر عمل و کردار دنیای سرمایه‌داری در مورد هدف وسیله را توجیه می‌کند، زشت و کثیف است، که هست!، چرا در مسائل فرهنگی و اجتماعی خودمان آن را رعایت نمی‌کنیم و برای رسیدن به اهدافمان ولو اهداف مقدس مثل«رحلت امام خمینی (ره)، راهپیمایی‌های مختلف در طول سال، جشن نوروز و…» از وسایل مختلف برای نگه داشتن مردم پای آرمان‌های اصیل انقلاب استفاده می‌کنیم؟!

شاید سؤال برای شما پیش بیاید کدام وسیله را به خدمت گرفتیم برای این اهداف!؟

سوال خوبی است؛ راهپیمایی 22 تمام شد و شب هنگام در خانه خود، روبروی تلویزیون نشسته‌ای و به اخبار نگاه می کنی، خبرنگار با خانمی که از لحاظ ظاهر، پوشش مناسبی ندارد مصاحبه می‌کند و از او در مورد آرمان‌های امام و انقلاب سؤال می‌کند و تلویزیون چه مانوری روی این خانم می‌دهد!

فردای بعد از راهپیمایی در خیابان قدم می‌زنی و می‌بینی که گشت ارشاد با همان خانم برخورد می‌کند!

خب اگر عقیده آن خانم را قبول نداری چرا با او مصاحبه می‌کنی و کیفور می‌شوی از شعارهای انقلابیش!؟

روی منابر و تریبون‌های عمومی از حرام بودن برخی گونه‌های موسیقی‌های سخن می‌گویند «ماهم قبول داریم» ولی وقتی رحلت امام خمینی (ره) می‌رسد به قول لری”تول چپ” می‌نوازند!

 نوروز 95 در میدان مرکزی دهدشت برخی دستگاه‌های فرهنگی جشن برگزار می‌کنند و دخترانی را با لباس‌های محلی و ظاهرهایی آرایش کرده جلوی چشمان مردم قرار می‌دهند و خواننده شعر”بایه بایه…” می‌خواند.

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را!؟

من پیشنهاد می‌کنم اول این مشکل را در بین دستگاههای فرهنگی و نظامی اعم از” حوزه علمیه، سازمان تبلیغات، اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی، نیروی انتظامی، سپاه پاسدارن، ستاد نماز جمعه و شورای فرهنگ عمومی استان و…..” حل کنید و به وحدت رویه و سخن واحد برسید، آن وقت به مردم بگویید که چرا فلان کار را می‌کنید؟!

خواهشا تا به یک حرف واحد نرسیده‌اید، مردم را امر و نهی نکنید!

هر وقت از صدا و سیمای استانی آهنگ‌های آنچنانی پخش می‌شود، چگونه انتظار دارید مردم این حرف‌ها را از شما بپذیرند؟!

پی نوشت: نگارنده هم به حرام بودن این نوع موسیقی و بد حجابی واقف هست و معتقد است که باید برخورد صحیح صورت بگیرد نه برخوردهای سطحی!

عضو شورای مرکزی جریان عدالت خواه  استان کهگیلویه و بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد