تاریخ درج خبر : 1395/01/05
کد خبر : ۵۳۸۱۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره مندی بیش از 20 هزار مسافر نوروزی از خدمات طرح ایمنی و سلامت کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد بهره مندی 20هزار و 708مسافر نوروزی از خدمات طرح ایمنی و سلامت این استان خبرداد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، “مسعود مثنوی” با بیان اینکه 473 نفر مسافر نوروزی حادثه دیده از ابتدای تعطیلات نوروزی از خدمات امداد و نجات این جمعیت بهره مند شده اند، افزود: این نهاد از 27اسفند تا روز چهارم فروردین ماه امسال به 39مورد حادثه رخ داده در کهگیلویه و بویراحمد امداد رسانی کرد که 24 مورد از این حوادث سوانح جاده ای و 15 مورد امداد حضوری بوده اند.

وی با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان 473 نفر بوده، بیان کرد: از این حادثه دیدگان به  35 نفر امدادرسانی شده که 26 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و 9 نفر به صورت سرپایی درمان شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 42تیم عملیاتی با 144 امدادگر و 90 مورد اعزام آمبولانس برای خدمت به حادثه دیدگان نوروزی این استان فعال بودند.

مثنوی تصریح کرد: 44هزار و942 اقلام فرهنگی در قالب بروشور، پیام ایمنی و نقشه راهنما بین گردشگران نوروزی این استان توزیع شد.

وی ادامه داد: این اقلام فرهنگی با مشارکت 535 نفر روز داوطلب جوانان هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از 25 اسفند تاکنون بین مهمانان و مسافران نوروزی توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 20هزار و 708 مسافر نوروزی از خدمات طرح ایمنی و سلامت در قالب مراجعه به پست های ثابت و سیار برای راهنمایی، مراجعه به خیمه نماز، خیمه های دوستدار کودک و چادرهای سلامت در این استان بهره مند شدند.

مثنوی بیان کرد: 41 پایگاه در محورهای مواصلاتی، مبادی ورودی و خروجی کهگیلویه و بویراحمد با استقرار بیش از 70 خودروی امدادی در حال خدمات رسانی به مهمانان نوروزی است

وی اضافه کرد: در طرح داوطلب یار امداد ونجات۱۲ نفر روز پزشک و پرستار و ۱۹٨ نفر بهورز به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات رسانی کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد