تاریخ درج خبر : 1395/01/05
کد خبر : ۵۳۸۱۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مسافران نوروزی یاسوج در جستجوی مرغ

مرغ از بازار یاسوج پر کشید

با خبر شدیم که در چند روز اخیر مرغی در بازار شب عید یاسوج وجود نداشته و شبیه همین موضوع هم در دیگر بازارهای شهرهای استان به وفور یافت شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از بویرخبر، بازار کالاهای اساسی و مواد غذایی در نوروز سال 95آنقدر آشفته بود که گویی اصلا دولتی‌ها یادشان رفته باید برای توزیع و کنترل قیمت این دست کالاها برنامه‌ریزی کنند.

MORGH-12-e1424349321523

 هنوز چند روزی از سال 95 نگذشته که صدای نارضایتی مردم و بیشتر از آن مسافران نوروزی در مورد تنظیم بازار شب عید و نبود گوشت سفید یا همان مرغ بلند شده است.

 مرغ از بازار شب عید پر کشید

 با خبر شدیم که در چند روز اخیر مرغی در بازار شب عید یاسوج وجود نداشته و شبیه همین موضوع هم در دیگر بازهای شهرهای استان به وفور یافت شده است که نشان از پر کشیدن مرغ از بازار شب عید می باشد

در این زمینه دستگاه‌های مسئول تنظیم بازار موظفند از چند ماه قبل از عید نوروز، تمهیدات لازم را برای توزیع کافی مواد غذایی پرمصرف و جلوگیری از رشد قیمت آنها بیاندیشند.

 بلاتکلیفی مسافران نوروزی از نبود مرغ در بازار یاسوج

 با این حال، نوروز 95آمده اما با نوسان شدید در مواد غذایی پرمصرف مردم، همچون برخی مایحتاج اولیه مسافران از جمله گوشت سفید، که امروز از آن گلایه مند هستند.

در حالی که از چند سال قبل رسم شده بود که مسئولان عالی وزارتخانه‌های صنعت و کشاورزی از چند هفته مانده به عید به طور متوالی درباره تنظیم بازار به مردم گزارش بدهند، در شب عید95 این اتفاق نیفتاد و مسئولان این دو وزارتخانه خصوصا وزارت صنعت، اصلا به روی خود نیاوردند که باید درباره برنامه‌های انجام‌شده برای تنظیم بازار اطلاع‌رسانی کنند؛ شاید هم برنامه‌ای در کار نبود که نیازی به گزارش‌دهی باشد.

هرچند به قول برخی از مسئولان کشوری مرغ های منجمد دولتی چند ماهه در بیشتر مغازه ها تقسیم شده است، اما تنها چیزی که به فور در سطح شهر یاسوج به عینه دیده می شود تعطیلی مرغ فروشی ها و کاسب کارانی است که در این تعطیلی 4روز عید دست از کار خود کشیده اند و مسافران نوروزی هم کلافه از نبود مرغ در بازار شهر یاسوج به سر می برند.

وعده های که محقق نشد

جعفر گوهرگانی در نشست ستاد تنظیم بازار در آخرین روزهای سال94 گفته بود؛مرغ منجمد با تاریخ مصرف بالاتر از سه ماه با قیمت هر کیلوگرم 51 هزار ریال به طور عمده فروشی و 54 هزار ریال به طور خرده فروشی در ایام نوروز 95 در شهرهای یاسوج و سی سخت عرضه می شود.

وی بیان کرد: قیمت مرغ منجمد به طور عمده فروشی و خرده فروشی برای عرضه در ایام نوروز 95 در سایر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به دلیل هزینه حمل و نقل یک هزار ریال بیشتر است.

 گوهرگانی در رابطه با عرضه گوشت قرمز در  ایام نوروز در این استان، گفت: گوشت گوساله منجمد با قیمت هر کیلوگرم 190 هزار ریال به طور عمده فروشی و 196 هزار ریال به طور خرده فروشی در ایام نوروز 95 در کهگیلویه و بویراحمد عرضه می شود.

 مدیرکل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: عرضه مرغ و گوشت قرمز به طور کشتار روز نیز در مراکز تمامی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود و هفت کشتارگاه این استان در ایام نوروز 95 تعطیل نخواهند بود.

 اما با این شرایط باید به مسئولان دولتی گوشزد کرد که در چهارمین روز از سال 95هنوز مرغی در بازار شب عید یاسوج یافت نمی شود و این موضوع باعث نارضایتی شهروندان و به خصوص مسافران نوروزی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد