تاریخ درج خبر : 1395/01/06
کد خبر : ۵۳۸۱۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه یاسوج: عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری ضامن سامان‌بخشی اقتصادی کشور است

امام جمعه یاسوج گفت: عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری ضامن سامان‌بخشی اقتصادی کشور است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه‌وبویراحمد ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا‌(س) اظهار داشت: آن حضرت بانوی دو عالم و بهترین الگو و سرمشق برای مسلمانان به‌ویژه زنان و دختران مسلمان است.

وی روز زن و مادر را به همه زنان و مادران استان کهگیلویه‌وبویراحمد تبریک گفت و افزود: باید در همه شئونات زندگی طبق سیره و روش حضرت زهرا(س) عمل شود.

حسینی با بیان اینکه امسال ولادت امام خمینی(ره) مصادف با ولادت حضرت زهرا(س) در روز 11 فروردین است، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران با تحمل سختی‌ها و تبعیدهای فراوان ملت ایران را در طول سال‌های زیادی رهبری کرد و انقلاب را به پیروزی رساند، از این رو حق بزرگی بر گردن این ملت دارد.

وی به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره داشت و عنوان کرد: در چنین روزی حکومت الهی و اسلامی در کشور برقرار شد و به فرموده امام خمینی(ره) 12 فروردین روز عید ملی و مذهبی ملت ایران است و باید همواره زنده نگه داشته شود.

امام جمعه یاسوج با تبریک عید نوروز به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: عید نوروز عید باستانی ملت ایران است و آداب و رسوم زیادی شامل دید و بازدیدها، صله‌رحم و رفع کدورت‌ها در این عید انجام می‌شود.

حسینی به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید اشاره داشت و اظهار کرد: رهبر انقلاب در پیام نوروزی خود مطالب بسیار مهمی را بیان کرد که مسئولان و مردم باید برای اجرای آنها تلاش کنند.

وی مهم‌ترین نکته در بیانات رهبری را شعار سال جدید یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نخستین بار در سال 89 بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد و از آن زمان تاکنون بر این شعار تأکید دارد.

امام جمعه یاسوج افزود: بخش دوم شعار امسال یعنی «اقدام و عمل» مفهوم بسیار گسترده‌ای دارد و به این معناست که اقتصاد مقاومتی تنها با اقدام و عمل محقق می‌شود و با حرف و شعار به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

حسینی ابراز کرد: در صورتیکه شعار امسال به صورت کامل در کشور اجرا شود آثار و نتایج مهمی در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نکته مهم دیگر در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب مسئله برجام بود، گفت: آمریکا در حالی با ملت و کشور ایران سر سازش ندارد که مسئله برجام در حال اجرایی‌شدن است.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه آمریکا قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اجرا کند، تصریح کرد: مخصوصا کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا مسئله برجام را منتفی دانسته و توان دفاعی و موشکی ایران را مورد هجمه قرار داده‌اند.

حسینی با تأکید بر اینکه برخورداری از توان موشکی برای دفاع از مرز و بوم و کیان کشور حق مسلم ایران است، گفت: با هیچ کشوری در این زمینه مذاکره نخواهد شد و همانگونه که انرژی هسته‌ای حق مسلم ایران بود ملت ایران از این حق مسلم خود یعنی توان موشکی نیز دفاع خواهند کرد.

وی از حزب‌الله لبنان به‌عنوان آبروی مسلمانان و کشورهای عربی نام برد و بیان کرد: حزب‌الله همواره مقابل اسرائیل ایستاده، اما آل‌سعود که خود حدود یک سال است به خاک یمن تجاوز کرده تلاش می‌کند حزب‌الله را تروریست معرفی کند.

امام جمعه یاسوج گفت: آمریکا در حالی خود را طرفدار حقوق بشر می‌داند که از یک سو به‌وجودآورده گروهک تروریستی داعش است و از سوی دیگر در کشورهای مسلمان مانند عراق، افغانستان و سوریه جنایت می‌کند، بنابراین این ادعای آمریکا ادعایی بی‌پایه و اساس است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد