تاریخ درج خبر : 1395/01/06
کد خبر : ۵۳۸۱۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل میراث‌فرهنگی کهگیلویه‌ و بویراحمد: ۳۶۶ هزار مسافر نوروزی در کهگیلویه‌ و بویراحمد اسکان یافتند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌ و‌ بویراحمد گفت: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا روز پنجم فرودین ۳۶۶ هزار و ۸۹۹ گردشگر در اقامتگاه‌های نوروزی این استان اسکان یافتند.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، محمود باقری در جمع خبرنگاران به آمار اسکان مسافران نوروزی در پنجمین روز از نوروز 95 در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و اظهار داشت: در این روز حدود 83 هزار و 915 گردشگر در اقامتگاه‌های نوروزی این استان اسکان داده شدند.

وی افزود: شهرستان دوگنبدان با اسکان 28 هزار و 590 نفر در این روز همچنان بیشترین آمار اسکان گردشگران نوروزی را دارد.

باقری با بیان اینکه در روز پنجم فروردین حدود 195 هزار گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان بازدید کردند تصریح کرد: حرم بی‌بی‌حکیمه با 12 هزار بازدیدکننده بیشترین آمار بازدید گردشگران را به خود اختصاص داد.

وی عنوان کرد: در این روز 7 هزار و 600 گردشگر از منطقه گردشگری شلالدان باشت و 5 هزار و 300 گردشگر از بافت تاریخی دهدشت بازدید کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین واحدهای اقامتی این استان را شامل هتل‌ها، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس و مهمان‌سراها اعلام کرد.

وی ابراز کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ موقعیت آب و هوایی که دارد در این ایام پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر نقاط کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد