تاریخ درج خبر : 1395/01/08
کد خبر : ۵۳۸۴۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -
ایمان رحمانی

چگونگی به دست آوردن رای قاطعانه توسط دکتر غلامرضا تاج گردون!

به نام خداوند جان و خرد/کزین برتر اندیشه برنگذرد

حدود یک ماه ازانتخابات پرشکوه و مردمی 7اسفند می گذرد و در حوزه ی شهرستان های گچساران وباشت دکتر غلامرضا تاجگردون پیروز این صحنه از انتخابات مجلس شورای اسلامی گردید. قبل ازاینکه به تحلیل پیروزی این کاندیدا بپردارم، می خواهم خداوند پاک و برتر را سپاس گویم که این بار هم مانند سی و شش بار گذشته انتخابات در کشور عزیزمان ملت با آگاهی، هوشمندی و درک کردن شرایط حساس منطقه(که در اوج جنگ و مداخلات نظامی خارجی به سر می برند) به سمت صندوق های رای آمدند و رای خود را به امنیت مملکتشان، سهیم شدن در تصمیمات و برنامه ریزیهای کشوری و تغییر دادند و در یک کلام می توان گفت این خودشان بودند که پیروزی شکوهمندانه را کسب نمودند.

حالا در این قسمت از مقاله ام به تشریح موازینی خواهم پرداخت که باعث گردید جرقه ای در ذهنم ایجاد شود که چگونه یک کاندید در یک شهرستان قومیتی و با داشتن نمایندگان بی شمار اصولگرا در ادوار گذشته جز بالاترین های درصد آرا در بین نمایندگان بهارستان دهم قرار بگیرد و کاری کند که در نوع خود کم نظیر است.

1- شکستن دیوار قومیت گرایی/

به اعتقاد بنده می توان بهترین دستاورد این انتخابات در شهرستان را فرو ریختن تعصبات و قومیت گرایی مطرح کرد چرا که همیشه مسئله قومیت ترک ولر جلوی شایسته سالاری و مبانی رای واقعی کاندیدها ایستاده بود؛ اما در این دوره از انتخابات تاجگردون با جسارت و بدون سیاسی کاری آمد و این مرز را فرو ریخت تا دست آموزه نه کاندید های حوزه اش ببکه بقیه نقاط کشور شود. حاج تاجگردون تقریبا در تمام سخنرانی های خود از برداشتن بحث قومیت گرایی سخن گشود و در استفاده از مدیران قومیت ترک را با اینکه در دور گذشته به او رای ندادند ولی به کار گرفت تا همگان بدانند وقتی کسی در حرف و عمل یکی باشد، می توانند به او اعتماد کنند و رای به او بدهند.

2- تیم رسانه‌ای قوی و برگزاری همایش‌های درخور توجه/

دکتر تاجگردون با داشتن برنامه ریزی های منظم، کارگروه های کارآمد، زمان بندی درست در حضور از مناطق مختلف حوزه استحفاظیش، همایش هایی تقریبا با تمام اقشار جامعه(از جمله مهندسین، معلمان، دانشگاهیان، ورزشکاران و…) باعث شد در موقع تبلیغات چندین پله جلوتر از  رقیبش حرکت کند.

3- مسئولیت های مهم/

تاجگردون در حدود 20سال و اندی از خدمتش در مملکت جمهوری اسلامی مسئولیت های زیادی را برعهده گرفت، از جمله معاونت برنامه و بودجه کشور، چندین سمت مدیر کلی در شهرستانها و تهران ولی مهم ترین سمت بر عهده گرفته وی حضور در کمیسیون برنامه بودجه مجلس به عنوان رئیس بود که توانست توانایی های خود را در مسئولیتش نشان دهد و از همین طریق به عنوان یه برنامه ریز و اقتصاد دان ملی مطرح تر شود.

از طریق رابطه های خود در مجلس و دولت، توانست بودجه را به حوزه استحفاظیش بیشتر کند تا مردم تفاوت بین او و دیگر نمایندگان سابق رو بهتر درک کنند و این شد که موکلانش در انتخابات به این نتیجه رسیدند تاجگردون حتی توان نشستن بر صندلی مجلس و حتی مقام های بالاتر در بهارستان را داراست و می تواند بیشتر به منطقه محروم خود توجه نماید.

4- اعتدال گرایی/

اگر از شروع فعالیت سیاسی دکتر تاجگردون تا به امروز نگاه مختصری داشته باشیم، با اینکه وی از مش و منش اصلاح طلبی برخوردار بود ولی در هیچ منصب سیاسی و اجراییش چه در سازمان برنامه و بودجه کشور و چه در مجلس شورای اسلامی به افراط و افراطی گری در رفتار و عملکردش رو نیاورد و همین مسئله به وی کمک کرد که اکثرن او را فردی معتدل بشناسند و در این دوره از انتخابات حتی اصول گرایان سرشناس این شهرستان با وی همراهی کنند که چنین همراهی، در نوع خود کم نظیر بود.

5- تلاش در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان های مربوطه اش/

گرفتن حق 2درصد نفت، آوردن وزرا و معاونین کابینه دولت تدبیر وامید به شهرستان و استانش، بودجه وام های ساخت منزل مناطق شهری فرسوده، بهسازی و گازرسانی مناطق روستایی به ویژه روستای باباکلان، افزایش چندین برابری بودجه ادارات و سازمانها، تامین اعتبار برای پتروشی،جاده ها و بقیه مواردی ک به گونه ای با رفاه و شغل مردمان حوزه اش مربوط بود به این سمت سوق پیدا کرد که مردم با چشمانشان این خدمت رسانی را مشاهده کنند.

6- شعور سیاسی مردم/

رای به دکتر تاجگردون به اعتقاد اینجانب از  سطوح بالای اخلاقی مردم این سرزمین حکایت داشت. مردمی که خارج از توقعات شخصی خودشون، به سر صندوق های رای آمدند و به اصلح ترین رای دادند و زمینه را برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به دموکراسی فراهم نمودند و این اتفاق خوب را باید به فال نیک گرفت.

7- نقش در به نتیجه رسیدن برجام به فرجام/

در این چند سال که به دلیل بی تدبیری دولت گذشته تحریم های ظالمانه، عرصه را بر ملت تنگ شده بود و فضای کشور به سمت کمبود منابع مالی، منفی شدن رشد اقتصادی و بیکاری سوق پیدا کرده بود وجود نمایندگانی چون تاجگردون، مطهری، لاریجانی و دیگر نمایندگان که در بهارستان به حق از برجام حمایت کردند و جلوی سیاسی کاری بعضی از نمایندگان را گرفتند، این بار مردم بودند و با بینش به پیشرفت، از همین افراد حمایت کردند و به انها سر صندوق ها جواب زحتمشان را دادند.

8- ارزش های اخلاقی، قدرت بیان و هوشمندی/

از صداقت و اخلاق مداری در بیاناتش گرفته تا روانشناسانه صحبت کردن با اقشار مختلف و شعارهای انتخاباتیش”زنده باد مخالف من” و “خدمت بی منت” می توان به این نحو تشریح نمود، او با اخلاق و سیاست منحصر به فردش، خودش را به بهارستان رساند و به مانند دیگر کاندید ها از تخریب، ناسزا گفتن و دروغ پرهیز نمود چرا که همیشه در سخنرانی هایش می گفت آن چیزی که می ماند، اخلاق است.

و من الله توفیق…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  سلام
  واقعا مردم وقتی بیایند همه چیز تغییر میکند.
  درود بر اعتدال و اصلاحات

 • حسن حسینی گفت:

  سلام بر اقای رحمانی،دوست و رفیق قدبمی.
  اقای رحمانی مطالب خوبی تو مقاله یاداور شده بود و بخش بندی مناسبی بود. درود بر تو.

 • ناشناخته گفت:

  سلام. خیلی عالی بود. ممنون اقای رحمانی

 • شاهرخ گفت:

  درود بر تو دوست گرامی. مقاله رو مورد مطالعه قرار دادم، احسنت بر تو.
  درود بر امید و اصلاحات

 • حسین دارامنش گفت:

  آقای رحمانی متن خوبی بود. موفق باشین

 • احسان گفت:

  درود بر شما جوان آینده دار .مقاله وزینی بود

 • گچساران گفت:

  درود بر شما مقاله جامعی بود. امیدواریم تاجگردون بر صندلی نایب رئیسی تکیه بزند.

پربازديد