تاریخ درج خبر : 1395/01/09
کد خبر : ۵۳۸۶۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

امداد و نجات یک هزار و 422 گردشگر حادثه دیده در استان/ اختصاص 4 سهمیه استخدامی به جمعیت هلال‌احمر چرام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و 422 گردشگر نوروزی آسیب دیده حوادث از 27 اسفندماه 94 تاکنون از خدمات امداد و نجات این جمعیت بهره مند شده اند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، مسعود مثنوی افزود: در این مدت 67 حادثه در کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

وی بیان کرد: از این تعداد افراد حادثه دیده 47 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند، 90 نفر اسکان اضطراری و سایر افراد نیز به صورت سرپایی و انتقال به بیمارستان درمان شدند.

مثنوی اظهار کرد: 77 تیم عملیاتی با 265 امدادگر و 70 دستگاه آمبولانس به محل حوادث اعزام شد.

وی عنوان کرد: 577 هزار و 473 عدد اقلام فرهنگی در قالب بروشور، پیام ایمنی و نقشه راهنما بین گردشگران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد.

مثنوی ابراز داشت: این اقلام فرهنگی با مشارکت 953 داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از 25 اسفندماه 94 تاکنون بین میهمانان نوروزی استان توزیع شده است.

وی از بهره مندی 290 هزار نفر از خدمات طرح ایمنی و سلامت در قالب مراجعه به پست های ثابت و سیار برای راهنمایی، مراجعه به خیمه نماز، خیمه های دوستدار کودک و چادرهای سلامت به گردشگران نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

مثنوی افزود: 41 پایگاه در جاده های ارتباطی و مبادی ورودی و خروجی کهگیلویه و بویراحمد با استقرار بیش از 70 خودروی امدادی در حال خدمات رسانی به مسافران نوروزی این استان است.

استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی میزبان بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر گردشگر است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اختصاص 4 سهمیه استخدامی به جمعیت هلال‌احمر چرام خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در شهرستان‌ها و پایگاه‌های امداد و نجات کهگیلویه و بویراحمد مشکل کمبود نیروی انسانی وجود دارد، اظهار کرد: در آینده‌ نزدیک نیروی استخدامی ویژه جمعیت هلال‌احمر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت.

وی تعداد مجوز استخدام در سطح استان را 14 نفر عنوان کرد و متذکر شد: در این آزمون استخدامی برای شهرستان چرام که جمعیت هلال‌احمر نوپایی دارد 4 نفر سهمیه استخدامی در نظر گرفته شده است.

این مسئول تصریح کرد: بین امدادگران و اعضای فعال هلال‌احمر آزمون استخدامی برگزار خواهد شد که شرکت کنندگان در آزمون شرکت کرده و مشغول به کار خواهند شد.

مثنوی با تأکید بر این مطلب که هنوز شرایط احراز اعلام نشده است، خاطر نشان کرد: با توجه به پست‌هایی که در جمعیت نیاز داریم، هم بحث مدارک مربوط به امداد و نجات و هم مدارک تحصیلی علوم اجتماعی احتمالا مورد نیاز باشد.

وی افزود: به جهت اینکه قرار است کل آزمون جمعیت هلال‌احمر در سطح کشور از طریق سازمان سنجش برگزار شود، منتظر هستیم شرایط احراز مورد نیاز اعلام شده تا به اطلاع امدادگران و اعضای فعال هلال‌احمر برسانیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری این آزمون استخدامی در سال 95 خبر داد و متذکر شد: امیدواریم با برگزاری این آزمون استخدامی، مشکل کمبود نیرو در شهرستان‌ها به خصوص شهرستان چرام، رفع شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد