تاریخ درج خبر : 1395/01/09
کد خبر : ۵۳۸۶۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 50 درصدی تلفات انسانی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز مدیریت راه های کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 50 درصدی میزان تلفات انسانی ناشی از حوادث رانندگی از هفت تا 9 فروردین امسال در این استان خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سپهدار آسابه افزود: این در حالی است که تا روز هفتم فروردین 95 میزان تلفات انسانی ناشی از سوانح رانندگی در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 75 درصد بود.

وی روز هفتم فروردین امسال از کاهش حدود 75 درصدی تلفات انسانی ناشی از حوادث رانندگی در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد در موج نخست سفرهای نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود.

آسابه بیان کرد: هم اکنون و با افزایش 50 درصدی تلفات انسانی ناشی از سوانح رانندگی در کمتر از سه روز این میزان از 75 درصد به حدود 25 درصد کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: میزان تلفات انسانی ناشی از حوادث رانندگی در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد از 27 اسفندماه 94 تا 10 فروردین امسال 10 نفر و در مدت مشابه پارسال نیز 13 نفر بوده است.

آسابه از افزایش 30 درصدی میزان تردد وسایل نقلیه از آغاز اجرای طرح نوروزی 27 اسفندماه 94 تا 10 فروردین 95 در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

وی عنوان کرد: در این مدت یک میلیون و 365 هزار وسیله نقلیه در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد تردد داشته اند.

آسابه ابراز داشت: از این تعداد بیش از یک میلیون و 185 هزار مورد خودروی سواری بود.

وی افزود: جاده های ارتباطی برون شهری یاسوج – بابامیدان و سمیرم – یاسوج به ترتیب با 113 و 97 هزار دارای بیشترین میزان تردد در این مدت بوده اند.

آسابه گفت: در این مدت به طور متوسط در هر ساعت چهار هزار و 373 و در هر دقیقه نیز 73 وسیله نقلیه در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد تردد کرده است.

وی بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز 95 بیش از 270 نیروی امدادی در قالب 22 راهدارخانه و 170 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد آماده خدمات رسانی به گردشگران نوروزی این استان است.

آسابه اظهار کرد: حدود 40 اکیپ راهداری در این 22 راهدارخانه برای کاهش حوادث جاده ای به مردم و مسافران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد خدمات رسانی می کنند.

شش هزار و 548 کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان چهار هزار و 715 کیلومتر روستایی، یک هزار و 238 کیلومتر فرعی، 505 کیلومتر اصلی و 90 کیلومتر نیز بزرگراه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد