تاریخ درج خبر : 1395/01/09
کد خبر : ۵۳۸۶۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مهمترین سیاست‌های صنعت کهگیلویه و بویراحمد در سال 95

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد مهمترین سیاست های صنعت استان در سال 95 را تسهیل، رفع موانع و رونق تولید، اشتغال پایدار صنعتی و توسعه صادرات دانست.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در نشست مدیران مجموعه صنعت، معدن و تجارت با استاندار استان با بیان اینکه در سال 94 متناسب با وضعیت کشور اقدامات مطلوبی انجام گرفت: افزود: نمود این امر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بود که شرایط قابل قبولی در ارتباط با حمایت از واحدهای تولیدی استان رقم زد.

دیودیده اظهار داشت: خوشبختانه در سال گذشته واحدهای فعال و طرح های در دست اجرا استان به کار خود ادامه دادند و بخشی از واحدهای صنعتی که در فعالیت آن وقفه ای ایجاد شده بود به چرخه تولید برگشتند.

وی با اشاره به نهایی شدن نقشه راه توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد برای 5 سال آینده گفت: این امر در افزایش تولید و ارتقاء فرهنگ تجارت و صادرات استان نقش اثرگذار و مثبتی خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: بخشی از سوله های سایت نمایشگاه دائمی استان نصب شده است و تلاش بر این است در نیمه اول سالجاری بخشی از نمایشگاههای تخصصی استان در این مکان برگزار گردد.

دیودیده با بیان اینکه طرح های صنعتی مهمی در سطح استان در دست اجراست افزود: در سه ماهه نخست سال کارخانه سیمان مارگون و خطوط توسعه بهنوش گچساران به بهره برداری خواهد رسید که سهم مهمی در افزایش حجم سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی پایدار خواهد داشت.

وی گفت: در بحث بازار سال گذشته آرامش بسیار خوبی در کهگیلویه و بویراحمد حاکم بوده و نوسان قیمت ها به پایین ترین حد خود طی سالیان اخیر رسیده است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به نامگذاری سال 95 به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: تمامی سیاست های کاری مجموعه صنعت استان جامعه عمل پوشاندن به این گفته مقام معظم رهبری خواهد بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن، رئیس اتاق بازرگانی، مدیر عامل بانک صنعت و معدن، مدیرعامل شرکت نمایشگاهی و اعضا هیئت رئیسه اتاق اصناف مرز استان در نشست با استاندار استان سیاست های کلی خود را در سالجاری عنوان نمودند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با مدیران صنعتی استان گفت: علی رغم همه مشکلات یک ویژگی خوب در استان وجود دارد و آن همدلی و تعامل در اجرای کار به بهترین نحو ممکن است.

موسی خادمی با بیان اینکه سال گذشته بدترین سال مالی تاریخ ایران بوده افزود: علی رغم این امر در حوزه های مختلف اقدامات مطلوبی در سطح استان صورت گرفته است.

خادمی اظهار داشت: رونق اقتصادی و تولید و خروج واحدهای صنعتی استان از رکود به منوال سال گذشته و با جدیت و عمل بیشتری در سالجاری ادامه پیدا کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به زمینه ها و گشایش های صورت گرفته در بحث بیرونی گفت: امسال سال پایانی فعالیت دوره اول دولت تدبیر و امید است و می بایست تحرکات و اقداماتی بهتر و اثرگذار را در حوزه اقتصادی شاهد باشیم.

وی افزود: در سال گذشته مجموعه صنعت استان در بحث رونق تولید، حمایت از واحدهای صنعتی و معدنی و تسهیل و رفع موانع، شرایط بازار اقدامات و عملکردی قابل قبول داشته است و انشاله در سالجاری و به تناسب نامگذاری سال بعنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل شاهد تلاش و جدیت در جهت عمل به رهنمون و شعار مقام معظم رهبری باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد