تاریخ درج خبر : 1395/01/10
کد خبر : ۵۳۸۷۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

حوادث نوروزی امسال بیش از 16 هزار مصدوم در کشور برجای گذاشت

معاون اجرایی ﻣﺮﮐﺰ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺣﻮادث و ﻓﻮرﯾﺖ ﻫﺎی ﭘﺰﺷﮑﯽ ﮐﺸﻮر گفت: بروز انواع حوادث نوروزی امسال 16 هزار و 710 نفر مصدوم در کشور برجای گذاشت.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، جعفر میعادفر در بازدید از اورژانس شهر یاسوج افزود: 92 هزار حادثه در 10 روز گذشته در کشور رخ داده است.

وی بیان کرد: از این تعداد حادثه 20 هزار و 310 مورد سوانح جاده ای بوده است.

میعادفر اظهار کرد: نوروز امسال 83 ماموریت از سوی اورژانس هوایی انجام شد که 129مصدوم نیز از این طریق به بیمارستان های کشور منتقل شدند.

وی عنوان کرد: تجهیز اورژانس ها به آمبولانس و سایر امکانات مورد نیاز از اولویت های کاری مهم مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور است.

میعادفر ابراز داشت: در این راستا در سال 95 دو هزار دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور افزوده خواهد شد.

وی با یادآوری ضرورت تجهیز واحدهای اورژانس کشور به کادر پزشکی متخصص از جمله جراح، ارتوپد و پیراپزشک، افزود: به منظور دسترسی آسان بیماران به پزشک متخصص تلاش شده که امسال با استقرار پزشک متخصص در مراکز اورژانس سراسر کشور به تامین نیاز بیماران سرعت داده شود.

میعادفر با اشاره به تامین فضای فیزیکی مراکز اورژانس سراتسر کشور در سال جاری، گفت: تجهیز این مراکز در اولویت برنامه های مرکز مدیربت حوادث و فوریت های پزشکی کشور قرار دارد که بخشی از این اقدام امسال اجرایی می شود.

وی بیان کرد: سال جاری 14 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای نوسازی فضای فیزیکی مرکز اورژانس شهر یاسوج اختصاص داده می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد