تاریخ درج خبر : 1395/01/10
کد خبر : ۵۳۸۷۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش مدیرکل اداره ارشاد اسلامی استان به اتفاق شب های شعر بلادشاپور

هنرمندان و شاعران کهگیلویه و بویراحمد همگی متعهد و اهل هنر انقلابی هستند/ قطعا در آینده شاهد بروز چنین اتفاقاتی نخواهیم بود

متاسفانه برخی ها هستند که در مراسمات مختلف بدون هماهنگی با برگزار کنندگان پشت تریبون قرار میگیرند و حرف ها و نظرات شخصی خود را بیان میکنند که بعضا به اشتباه به پای شاعران متعهد و نیروهای خدوم فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته می شود.

دهبانی پور

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه، در پی اتفاقات مراسم شب های شعر بلاد شاپور در دهدشت و خوانش یک شعر مسئله دار توسط یکی از شرکت کنندگان رضا دهبانی پور در گفت و گو با خبرنگاران نسبت به آن واکنش نشان داد.

 وی ضمن محکوم کردن این اتفاق گفت :علی رغم تاکید اینجانب و هم چنین رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان به عنوان برگزار کننده مراسم مبنی بر داوری و بررسی اشعار قبل از خوانش متاسفانه یکی از شرکت کنندگان اقدام به ارایه شعر دیگری که ظاهرا متعلق به خودش نیز نبود پشت تریبون کرد که این اتفاق سریعا مورد اعتراض حاضران و برگزار کنندگان مراسم قرار گرفت.

 دهبانی پور در ادامه افزود: هنرمندان و شاعران کهگیلویه و بویراحمد همگی متعهد و اهل هنر انقلابی هستند و رفتارهایی از این دست در استان سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره ها و شب شعرهای آئینی از جمله برنامه های روتین اداره کل فرهنگ و ارشاد استان است اضافه کرد: در سال گذشته جشنواره های شعر مشک تشنه،سوگواره امام(ره)،شعر جشنواره رضوی،شب شعر شهدای هنرمند و … توسط این اداره برگزار شده است.

 دهبانی پور به سابقه برگزاری شب های شعر بلادشاپور اشاره کرد و گفت:این برنامه از چندین سال قبل و به درخواست قاطبه شاعران در ایام عید برگزار می شود که معمولا یک جو آرام و صمیمی داشت و دارد.

 وی هم چنین به واکنش ها نسبت به این اتفاق اشاره کرد و بیان داشت:واکنش ها چه در لحظه بروز این اتفاق که بنده انرا یک اشتباه از سوی یک جوان می دانم و چه در فضای رسانه ای استان بسیار خوب بوده است و قطعا با این واکنش ها در آینده شاهد بروز چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت:متاسفانه برخی ها هستند که در مراسمات مختلف بدون هماهنگی با برگزار کنندگان پشت تریبون قرار میگیرند و حرف ها و نظرات شخصی خود را بیان میکنند که بعضا به اشتباه به پای شاعران متعهد و نیروهای خدوم فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    همه جا از این اشخاص که نخود هر آش میشن وجود داره…شبهای شعرهم مستثنی نیست

  • همتي گفت:

    هر چی که بوده نظرش بوده حالا سایت شما از سانسور دفاع می کنه متاسفم

پربازديد