تاریخ درج خبر : 1395/01/11
کد خبر : ۵۳۸۸۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:

مجتمع آموزش عالی سلامت در دهدشت راه اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مجتمع آموزش عالی سلامت در دهدشت راه اندازی می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، رضا چمن در مراسم کلنگ زنی مرکز جراحی شهر دهدشت اظهار داشت: استان ما در بسیاری از شاخص‌های سلامت از جمله میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان، میزان مرگ و میر مادران باردار و خیلی از شاخص‌های سلامت در حد متوسط کشوری قرار دارد.

چمن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه مجتمع آموزش عالی در دهدشت راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه از مهرماه آینده مجتمع آموزش عالی سلامت با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی شروع به کار می‌کند نیاز است که یک فضای آموزشی برای آن پیش‌بینی نمود.

چمن با اشاره به اهمیت بخش خصوصی تصریح کرد: یکی از خلاءهای ما در نظام سلامت استان ضعف بخش خصوصی و فعال نبودن این بخش است.

وی با اشاره به ضرورت فعال شدن بخش خصوصی در بحث بهداشت و درمان، عنوان کرد: همه فشارها و سنگینی مسئولیت سلامت، بهداشت و درمان متوجه بخش دولتی است و این بخش هم نقصان فراوانی در کارکرد دارد و به طور قطع پاسخگوی تمام و کمال نیاز مردم نیست.

چمن با بیان اینکه در شهرستان بیمارستان و کلینیک‌های تخصصی خصوصی نداریم، تصریح کرد: بیمارستان کنونی دهدشت پاسخگوی نیاز ده سال آینده شهرستان نیست و ما باید ساخت بیمارستان دوم در شهر دهدشت را پیگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه از خصوصی سازی در بخش درمان استقبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: بخش بهداشت چون مربوط به پیشگیری و یک بحث حاکمیتی و متولی آن نظام سلامت‌ست اما بخش درمان تا حدودی قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

وی عنوان کرد: در حوزه سلامت شهرستان خلاء بخش خصوصی کاملا آشکار است و در این ایام تعطیلات همه بار مراجعات به اورژانس بیمارستان محدود می‌شد که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رضویان زاده گفت:

    عملکرد مدیریت علوم پزشکی استان بسیار با درایت و منطق است. باید همه سازمانها این نحوه مدیریت را سرلوحه کار قرار دهند.

  • هاشم پور گفت:

    درود بر شخصیت علمی و خستگی ناپذیر دکتر چمن عزیز.

پربازديد