تاریخ درج خبر : 1395/01/12
کد خبر : ۵۳۸۹۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -
باحضور نماینده گچساران و باشت

جشن تولد ۸۹ سالگی پدر بوکس ایران

باحضور نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، شهردار گچساران و رئیس شورای شهر دوگنبدان در منزل حسن باشت باوی،پدر بوکس ایران ،جشن تولد ۸۹ سالگی این چهره ملی ورزشی برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، مراسم جشن تولد 89 سالگی پدر بوکس ایران باحضور نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،شهردار گچساران و رئیس شورای شهر دوگنبدان در منزل حسن باشت باوی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرزندان و نوه های این پیشکسوت برگزار و مقرر شد تندیس پدر بوکس ایران ساخته و در یکی از فضاهای عمومی و خوش منظر شهر نصب شود.

حسن باشت باوی در سال 1306 در آبادان متولد شد. او در سال 1323 ورزش بوکس را به صورت کلاسیک در شهر آبادان و زیر نظرآقای واگنر مربی انگلیسی آغاز کرد.

پدر بوکس ایران درسال1328 به مقام نایب قهرمانی کشور دست پیدا کرد و پس از کسب عناوین متعدد در مسابقات داخلی وخارجی درسال1337به کسوت مربیگری روی آورد.

او در سالهای 1351تا 1354مربی تیم ملی بود و توانست تیم ملی کشورمان را در بازی های آسیایی 1974 تهران به مقام قهرمانی برساند.

به پاس زحمات ایشان در ورزش بوکس ایران درتاریخ هشتم خردادماه هزارسیصدو هشتادوشش سالن بوکس گچساران با حضور ریاست تربیت بدنی وقت کشور مهندس علی آبادی به نام ایشان (استاد حسن باشت باوی) افتتاح شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد