تاریخ درج خبر : 1395/01/11
کد خبر : ۵۳۸۹۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -
غلامرضا تاجگردون:

علت شکست اصولگرایان، تندروی بود/ لاریجانی موثرترین چهره مجلس بود

غلامرضا تاجگردون نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی معتقد است که تندروی ها باعث شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم شد.

تاجگردون (2)

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برجام مهمترین اتفاق سال 94 بود؛ برجام یک گیر چندساله در مسیر جمهوری اسلامی بود که توانست حل شود و از دولت و مجموعه نظام خیلی انرژی برد و آثار بسیار زیادی بر رفتار و نگاه مردم داشت.

به گزارش سایت استان به نقل از نامه نیوز، غلامرضا تاجگردون افزود: مهمترین اتفاق مجلس نیز برجام بود یعنی همسویی مجلس برای اجرایی کردن برجام مهمترین اتفاق در سال 94 بود و بقیه اتفاقات عادی بود.در برجام همسویی و همگرایی دولت  و مجلس را دیدیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بهترین چهره سال ظریف بود که توانست در برجام به خوبی عمل کند، اظهار داشت: لاریجانی موثرترین چهره مجلس بود.

تاجگردون در پاسخ به این سؤال که مهمترین اولویت مجلس در ماههای پایانی چیست؟ تصریح کرد: لایحه بودجه می تواند بهترین اولویت باشد و اگر بتوانیم احکام دایمی شدن قانون برنامه های پنجساله را نیز انجام دهیم خوب است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فکر می کنید ریاست در مجلس آینده به آقای عارف می رسد یا لاریجانی؟ بیان داشت: پیش بینی سخت است گرچه مدیریت آقای لاریجانی در مجلس نهم و برجام خوب بود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس علت شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم را تندروی و عدم همسویی با خواست ملت دانست و گفت: مشارکت 63 درصدی مردم در انتخابات مجلس نشان دهنده حضور بیشتر اصلاح طلبان در انتخابات بود ،الان اگر توجه کنیم می بینم آقای حداد عادل رای شان نسبت به دوره قبل هیچ تغییری نکرده است.

وی پیش بینی تان از مجلس دهم  را مجلسی معتدل و کارآمدتر نسبت به مجالس قبل است عنوان کرد و افزود: سه فراکسیون که عبارتنداز امید که تلفیقی از اصلاح طلبان و اصولگرایان است ،رهروان ولایت و اگر اصولگرایان اقلیت نیز تشخیص دهند فراکسیونی را تشکیل می دهند .

تاجگردون در پاسخ به این سؤال که آیا آقای لاریجانی از فراکسیون اعتدال جدا عمل می‌کند؟ خاطرنشان کرد: همسو خواهند بود ولی دو فراکسیون تشکیل می‌دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دوم خرداد گفت:

    جناب تاجگردون شما به گذشتی که جناب آقای دکتر عارف در انتخابات ریاست جمهوری از خودشون نشون دادن هم اشاره کنید. ایشون حداقل مزدشون ریاست مجلس خواهد بود. در غیر اینصورت در انتخابات سال 96 راه ما اصلاح طلبان واقعی از شما و کارگزاران جدا خواهد شد. ببینید آقای روحانی بدون اصلاح طلبان هم پیروز خواهند شد؟؟؟؟؟؟

پربازديد