تاریخ درج خبر : 1395/01/12
کد خبر : ۵۳۸۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شایعه سازی گسترده شبکه های اجتماعی درباره انتخابات بویراحمد و دنا

انتخابات ۷ اسفند بیش از یک ماه است که تمام شده اما این انتخابات همچنان در بویراحمد و دنا از تب و تاب نیافتاده است.

به گزارش سایت استان به نقل از بویرنیوز، شکایت برخی از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات پروسه اتمام پرونده این انتخابات را در بویراحمد کمی زمانبر کرده است.

در این میان اما شبکه های اجتماعی از جمله کانال ها و گروه های تلگرامی و واتساپی نقش فعالی در این انتخابات و پس از آن ایفا کرده اند.

متاسفانه به دلیل نوپایی این شبکه ها هنوز نتواسنته ایم فرهنگ درست و صحیح استفاده از این دانش نو و پدیده نوظهور را بیاموزیم و از آنجا که این شبکه ها در داخل ایران مدیریت نمی شود و سرور آنها در خارج از ایران می باشد، کنترل این شبکه ها کار آسانی نیست.

این ویژگی شبکه های اجتماعی موجب شده تا افراد با فراغ بال نسبت به انتشار هر آنچه می خواهند چه راست و چه دروغ اقدام می کنند تا خواسته خود را به کرسی بنشانند.

نمود بارز این موضوع در انتخابات اخیر بویراحمد محرز بوده و کانال ها و گروه های مختلفی در روزهای اخیر به سلیقه خود و بدون لحاظ مسائل حقوقی و قانونی نسبت به انتشار هر چه دلشان می خواهد و با ادبیاتی نامتعارف اقدام می کنند.

برخی هم شبکه های اجتماعی را به حیاط خلوتی برای تشویش افکار عمومی و ضربه به رقیب بدل نموده اند و ناجوانمردانه مردم را به جان هم انداخته و برای رسیدن به هدف خود از گفتن هیچ اتهامی و بستن هر دروغی ابایی ندارند و نتیجه هم معلوم است؛ بی اعتمادی به مسولان!

در همین چند روز اخیر و با آمدن بازرسان شورای نگهبان به یاسوج و پس از رفتن آنها دهها  مطلب سراسر کذب و با ادبیات هتاکانه در کانال ها منتشر و فضای جامعه را مسموم کرد و اثرات تخریبی این اقدامات در دراز مدت چیزی جز دشمنی میان توده مردم نخواهد بود.

البته راهکار ساده است و آن این که مرد توجهی به اخبار کانال های بی نام و نشان نکنند و اخبار را از رسانه های معتبر دنبال کنند و خود به وسیله ای برای ترویج شایعات دوغ این گروه های اجتماعی مبدل نشوند

امید است تا افراد و جریانات سیاسی اهداف کوتاه مدت سیاسی خود را به قیمت از بین بردن اخلاق و همدلی در جامعه دنبال نکنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد