تاریخ درج خبر : 1395/01/13
کد خبر : ۵۳۹۰۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کمک رسانی هلال احمر به یک هزار و 923 گردشگر در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و 923 گردشگر نوروزی آسیب دیده حوادث از 27 اسفندماه 1394 تا 13 فروردین 1395 از خدمات امداد و نجات این جمعیت بهره مند شده اند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، مسعود مثنوی افزود: در این مدت 105حادثه نیازمند امداد رسانی در کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

وی بیان کرد: از این تعداد افراد حادثه دیده 63 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند، 43 نفر به مراکز درمانی اعزام، 16مورد رهاسازی خودرو و انسان و سایر افراد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

مثنوی اظهار کرد: 118تیم عملیاتی با 421 امدادگر و 107دستگاه آمبولانس به محل حوادث اعزام شد.

وی عنوان کرد: حدود 500 هزار اقلام فرهنگی در قالب بروشور، پیام ایمنی و نقشه راهنما بین گردشگران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد.

مثنوی ابراز داشت: این اقلام فرهنگی با مشارکت 953 داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از 25 اسفندماه 94 تاکنون بین میهمانان نوروزی استان توزیع شده است.

وی از بهره مندی حدود 300هزار نفر از خدمات طرح ایمنی و سلامت در قالب مراجعه به پست های ثابت و سیار برای راهنمایی، مراجعه به خیمه نماز، خیمه های دوستدار کودک و چادرهای سلامت به گردشگران نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

مثنوی افزود: 41 پایگاه در جاده های ارتباطی و مبادی ورودی و خروجی کهگیلویه و بویراحمد با استقرار بیش از 70 خودروی امدادی در حال خدمات رسانی به مسافران نوروزی این استان است.

استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی میزبان بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر گردشگر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد