تاریخ درج خبر : 1395/01/13
کد خبر : ۵۳۹۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

گچساران رکورددار اسکان نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان گچساران رکورددار اسکان نوروزی در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمود باقری با اشاره به ارائه خدمات مطلوب ستاد سفرهای نوروزی استان به مسافران گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون یک میلیون و 116 هزار و 369 در استان اسکان داده شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه گچساران رکورددار اسکان نوروزی گردشگران در تعطیلات نوروزی شد، بیان کرد: آمار اسکان مسافران نوروزی در روز 13 فروردین 50 هزار و 153 نفر بوده که 22 هزار و 464 نفر در شهرستان گچساران اسکان داده شدند.

وی با اشاره به ظرفیت و قابلیت‌های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی 295 هزار و 260 نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، زیارتی و طبیعی استان بازدید کردند که منطقه شلال‌دان باشت، حرم مطهر بی‌بی حکیمه (س) گچساران و طبیعت منطقه سرفاریاب گردشگرپذیرترین مناطق استان در ایام تعطیلات نوروزی بودند.

این مسئول اضافه کرد: 40 هزار نفر از منطقه گردشگری تفریحی شلال‌دان باشت، 30 هزار نفر از حرم مطهر بی‌بی حکیمه (س) و 25 هزار نفر از طبیعت منطقه سرفاریات دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسافران نوروزی استان در یک هزار و 708 کلاس درس، 45 خانه مسافر، 11 هتل با 640 تخت، میهمانسراها و کمپینگ‌های اقامتی موقت اسکان داده شدند.

باقری با اشاره به افزایش چشم‌گیر تعداد مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز 95 افزود: وجود 280 تفرج‌گاه، 300 بقعه متبرکه و 750 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی موجب شده کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مکان مناسبی با آب و هوای بکر هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور باشد.

وی گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در تعطیلات نوروزی خدمات لازم را به مسافران نوروزی ارائه کردند و عملکرد ستاد خدمات سفر استان رضایت‌بخش و قابل قبول است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد