تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۱۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -
سعید ساسانیان

پیام برخی از مسکن مهری‌های تهران برای محمدجواد جلال‌فرد

یکی از صمیمی‌ترین دوستانم را از دست دادم. در اخلاص محمدجواد جلالفرد که در سن 24 سالگی به دلیل عارضه قلبی ناگهانی ما را تنها گذاشت، همین بس که حالا و پس از فوتش، نام او از سوی بخش‌های مختلف جامعه به نیکی یاد می‌شود. برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر علوم، اتحادیه‌های دانشجویی و سازمان بسیج دانشجویی و در نهایت تشکل‌های دانشجویی از اهواز، تبریز، شیراز و کرمان و … و  دانشگاه‌های تهران همه از فوت ناگهانی جواد گفته‌اند و از ویژگی‌های انقلابی او. خدا او را با خوبانش محشور کند به حق حضرت زهرا(س).

اما در میان همه‌ی پیام‌ها، اظهارات و بیانیه‌هایی که برای فوت جواد صادر شد، پیام برخی از مسکن مهری‌های تهران بیشتر از هر چیزی می‌تواند مهم‌ترین ویژگی او را بیان کند. چرا نام یک دانشجو باید برای برخی مسکن‌مهری‌های تهران آشنا باشد؟ واقعیت این است که جواد با وجود ویژگی‌های برجسته‌ی انقلابی و فهم سیاسی، درد را رسیدگی به دردهای مردم یافته بود. او رئیس «کمیته مطالبه حق مسکن مردم» بود و خود را موظف به پیگیری دردهای مستعضفان در حوزه مسکن می‌دانست. مهندسی شهرسازی را از شیراز گرفته بود و دو سالی هم بود که در تهران ضمن تحصیل در مقطع ارشد مدیریت اجرایی، به صورت علمی و عملی در حوزه مسکن فعالیت می‌کرد. برای او باتوم‌های نیروی انتظامی آشنا بود وقتی در اعتراض به قراردادهای نفتی ژنرال زنگنه! در مقابل وزارت نفت ایستاد، کتک‌ خورد و بازداشت شد.

جواد هیئتی بود، سینه‌زن حسین(ع) بود، انقلابی بود، اهل شعار دادن بود، در شیراز به دلیل نهی از منکر دو جوان که برای دختری مزاحمت ایجاد کرده بودند زخمی شده بود و … اما اهل رسیدگی به دردهای مردم هم بود. کل‌کل سیاسی هم می‌کرد اما به خوبی می‌دانست که اصل، مطالبه‌گری دقیق و تلاش برای خدمت‌گزاری به مردم است و اگر بناست بحثی سیاسی هم صورت گیرد باید در راستای انقلاب باشد نه منافع احزاب و گروه‌ها، نه اظهار فضل‌های سیاسی، نه مچ‌گیری‌های سیاسی از این و آن و … فتامل!

برگرفته از کانال «دیدبان؛ یادداشت‌های یک بجنوردی برای شهرش»

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد