تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۲۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -
برادران محقق و گام در راه کسب افتخاری دیگر

«ممیرو» در ششمین دوره جشنواره فیلم پکن شرکت می‌کند

فیلم سینمایی «ممیرو» در ششمین دوره جشنواره فیلم پکن شرکت می‌کند. این فیلم باید در بخش فیلم‌های اول و دوم با ۱۶ فیلم دیگر به رقابت بپردازد.

ممیرو

به گزارش سایت استان به نقل از تابناک، فیلم«ممیرو» به کارگردانی هادی محقق و تهیه کنندگی رضا محقق ددر بخش فیلم‌های اول و دوم  جشنواره سینمایی  فیلم پکن پذیرفته شد.

ششمین دوره جشنواره فیلم پکن از ۱۷ تا ۲۳ آوریل مطابق با ۲۷ فروردین تا ۳ اردیبهشت در پایتخت چین برگزار می‌شود.

فیلم «ممیرو» باید در بخش فیلم‌های اول و دوم با ۱۶ فیلم دیگر به رقابت بپردازد.

هفته گذشته در شهر دهدشت همایش تجلیل از عوامل این فیلم برگزار شد.در این همایش شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی استان حضور داشتند.

لازم به توضیح است «ممیرو» در جشنواره فیلم بوسان کره جنوبی جایزه بزرگ این جشنواره را به صورت مشترک با یک فیلم قزاقستانی دریافت کرد و دریافت جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد از جشنواره پونا هند از دیگر افتخارات این فیلم بوده‌است. «ممیرو» در جشنواره‌های سائوپائولو برزیل، کرالا هند و لیتوانی در بخش رقابتی حضور داشته‌است. این فیلم در جشنواره سی‌و چهارم فجر در بخش هنر و تجربه حضور داشت و از نامزدهای تندیس هنر و تجربه بود.

دومین فیلم هادی محقق داستان پدربزرگ و نوه‌ای در منطقه کوهستانی کهکیلویه و بویراحمد است. ایاز بعد از یک اتفاق مهیب در زندگی‌اش خود را مسبب همه مشکلات می‌داند و می‌خواهد به زندگی خود خاتمه دهد اما نوه‌اش از او نگهداری می‌کند.

یدالله شادمانی بازیگر نقش پیرمرد است و میثم فرهومند که پیش از این در «تنهای تنهای تنها» در نقش یک نوجوان بوشهری ظاهر شده بود، نقش نوه او را بازی می‌کند. روزبه رایگا مدیر فیلم‌برداری این فیلم بوده است. فیلمی که در دهدشت از توابع استان کهکیلویه و بویراحمد فیلمبرداری شده و مناظری زیبا در کنار صحنه‌هایی دردآور را به نمایش می‌گذارد. «ممیرو» در لهجه محلی منطقه به معنی نامیراست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حمید بهادراز پاتاوه گفت:

    ماخانواده بهادر این موفقیت غرورانگیز رابه خواهرزاده‌ها ی قابل افتخار مان برادران محقق تبریک عرض نموده واز یزدان پاک و بخشاینده بهترین هارا برایشان ارزومندیم

  • امید گفت:

    درودبربرادران محقق که مایه افتخاراستان هستند

پربازديد