تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۲۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
سعادت آقایی

آن را که حساب پاک است ، از محاسبه چه باک است

یکبار دیگر صداقت، جوانمردی و امانتداری اولاد پیغمبر، دکتر محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد  در صیانت از انتخابات برای همگان به اثبات رسید و برگ زرین دیگری به کارنامه‌ی پرافتخارش افزوده شد.

ایشان جان بر کفی است که در زمان جنگ تحمیلی بدون ترس از مرگ به نبرد میرود و چشمش را در راه این مرز و بوم تقدیم خاک ایران میکند، چشمی که قبل از صاحبش به بهشت می‌رود.

پزشکی که سوگند نامه حرفه ایش در طبابت را لحظه ای از خاطر نبرد و هنوز هم همکاران سابقش او را همان پزشک متواضع و متعهد می‌دانند.

روز معارفه‌اش به عنوان فرماندار اغلب مردم باخود گفتند مگر پزشک هم میتواند فرماندار باشد؟

اما با گذشت اندک زمانی بدون آنکه قصدش را داشته باشد به همگان ثابت کرد که تعهد مختص حرفه خاصی نیست و پزشکی که همیشه فروتنی و ادب سرلوحه کارش بوده به خوبی میداند به عنوان فرماندار همواره با قانون مداری و همدلی با مردم است که میتواند یک فرماندار موفق و همراه با مردم باشد.

اشتباهات ساده لوحانه افرادی هرچقدر خرد و مطرود در خدشه دار کردن چهره امانتدارش نه تنها به آبروی این انسان بزرگ صدمه ای وارد نکرد بلکه دست خودشان را هرچه بیشتر برای مردم رو کرد.

آدمی همواره در رهگذر انسانیت و شرافت صدمه هایی میبیند اما مسلما مردان درد کشیده ای چون محمدکاظم نظری بیمی از این آسیب ها ندارند.

آری  بار دیگر کاظمی به میدان آمد، با صبر و کظم غیظ (چون جدش موسی کاظم (ع)) بدون آنکه قصدش را داشته باشد ثابت کرد که انسان های بزرگ به مناصب معنا میدهند نه مناصب و مقام ها به آنها. چرا که اگر در پی منصب باشند جان در دست نمیگیرند و به میدان نبرد نابرابر روند، بی شک نام دکتر نظری که درد مردم را میداند و مسئولیتش را در هر مقامی به خوبی میشناسد در تاریخ بویراحمد ماندگار خواهد شد.

تاسیه روی شود هر که در او غش باشد

وای بر شما کسانی که سید اولاد پیغمبر را که یک چشمش به شما می‌نگرد و دیگر چشمش در بهشت به جدش می‌نگرد را متهم به ریا و غش می‌کنید و درود خدا و رسولش بر کسی که مایه‌ی خشنودی دل محرومان و افتخار بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد