تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۲۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پرونده‌های محیط زیستی در دادگاه‌های استان خارج از نوبت رسیدگی می‌شوند

 مدیر کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با حجت الا اسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان دیداری عیدانه داشتند که اختصاص شعبه اول دادیاری گچساران به محیط زیست از مهمترین نتایج این دیدار بود .

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه وبویر احمد، سید اسد الله هاشمی ضمن دیدار با حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان و کرمی دادستان مرکز استان دهقان و غلامپور رئیس و دادستان شهرستان گچساران دیداری کاری داشتند که اختصاص شعبه اول دادیاری شهرستان گچساران و رسیدگی ویژه به مساِئل محیط زیست خارج از نوبت مهمترین نتایج این دیدار بود.

در این دیدار که در چهاردهمین روز از فروردین ماه 95با دیدار حجت الاسلام مزارعی شروع شد هاشمی ضمن تبریک سال نو به معرفی محیط زیست استان , قابلیت ها و توان آن پرداخت و گفت . محیط زیست استان دارای ذخاِئر ارزشمند گونه های گیاهی و جانوری, پوشش جنگلی انبوه است که بعنوان یک زیست بوم ارزشمند قابل معرفی است .

هاشمی در این دیدار ضمن اشاره به اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست گفت : در مدیریت جدید تمام توان خود را در جهت حفظ حقوق بیت المال وجلوگیری از هر گونه تعرض به این مواهب الهی بکار خواهیم بست.

مدیر کل محیط زیست استان در ادامه افزود : سعی می کنیم در مدیریت جدید اساس کار بر مبنای توسعه پایدار باشد .

در این دیدار حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک سال نو گفت : دستگاه قضا در استان با تمام قدرت و توان در چهار چوب قانون از محیط زیست ومنابع طبیعی حمایت خواهد کرد, ودر صورت هر گونه اعلام جرمی از طرف محیط زیست با متخلفین بر خورد قضایی صورت خواهد پذیرفت .
همچنین در این دیدار کرمی دادستان مرکز استان گفت: دادستانها و مجموعه دادسرا با اعلام حمایت همه جانبه از محیط زیست استان این آمادگی را دارد که با پرونده های محیط زیست در کمترین زمان ممکن در اولویت کاری رسیدگی کند.
درادامه این دیدار دهقان ریس دادگستری شهرستان گچساران گفت : محیط زیست متعلق به همه افراد و جامعه است و همه افراد جامعه باید خود را ملزم به حفظ آن بدانند چرا که در نبود محیط زیستی سالم امکان فعالیتی سالم و پویا وجود ندارد .
در ادامه و پایان این دیدار غلامپور دادستان شهرستان گچساران به اختصاص شعبه اول دادیاری این شهرستان جهت رسیدگی به جرایم زیست محیطی اشاره کرد و گفت : هم اکنون شعبه اول دادیاری به طور ویژه وخارج از نوبت به تمامی پرونده های تخلفات زیست محیطی رسیدگی خواهد کرد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد