تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۲۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 30 درصدی تردد وسایل نقلیه درکهگیلویه وبویراحمد در نوروز 95

رئیس مرکز مدیریت راه های کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 30 درصدی میزان تردد وسایل نقلیه در نوروز امسال از (25 اسفند 94 تا 14 فروردین ماه 95) نسبت به نوروز پارسال در سطح جاده های ارتباطی برون شهری این استان خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سپهدار آسابه افزود: در این مدت دو میلیون و 21 هزار وسیله نقلیه در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد تردد داشته اند.

آسابه ابراز داشت: 87 درصد از این تعداد خودروی سواری و 13 درصد نیز ماشین های سنگین همچون تریلر و کامیون بود.

وی با بیان اینکه به طور متوسط در طول ایام نوروز امسال درهر ساعت 229 وسیله نقلیه درسطح جاده های ارتباطی این استان تردد داشتند، افزود: بیشترین میزان تردد در این مدت مربوط به روز 13 فروردین ماه با ثبت بیش از 113 هزار خودرو بوده است.

وی تصریح کرد: جاده ارتباطی برون شهری گچساران به بابامیدان با تردد 225 هزار و 540 هزار وسیله نقلیه پرتردد ترین محور در طول ایام نوروز امسال بود.

آسابه تصریح کرد: محور یاسوج بابامیدان و سمیرم – یاسوج نیز پس از بابامیدان – گچساران دارای بیشترین میزان تردد خودرویی در طول ایام نوروز 95 در این استان بودند.

وی همچنین از کاهش هفت درصدی میزان تلفات اسانی در نوروز 95 نسبت به نوروز پارسال خبر داد و گفت: در ایام نوروز امسال 13نفر و در نوروز گذشته نیز 14 نفر در سطح جاده های برون شهری استان کشته شدند.

وی یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز 95 بیش از 270 نیروی امدادی در قالب 22 راهدارخانه و 170 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده های ارتباطی برون شهری کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران نوروزی این استان خدمات رسانی کردند.

شش هزارو 548کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان چهار هزار و 715 کیلومتر روستایی، یک هزار و 238 کیلومتر فرعی، 505 کیلومتر اصلی و 90 کیلومتر نیز بزرگراه است.

به گفته محود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد یک میلیون و 116 هزار و 369نفر مسافر نوروزی از(25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه امسال) از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این استان دیدن کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد