تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۳۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وجود 44 گونه گیاهی آندمیک در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وجود 308 گونه مهره دار و 220 گونه پرنده و همچنین 27 گونه پرنده شکاری و 44 گونه گیاهی اندومیک استان حساسیت و مسئولیت ما را دوچندان کرده است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، سید اسد اله هاشمی در دیدار با فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به تنوع زیستی استان که یک سرمایه ملی است افزود: حفاظت از این سرمایه بر محیط زیست تکلیف شده است و مجموعه محیط زیست با تمام توان خود را حافظ این سرمایه ملی و پاسخگو به امانت نسل های آینده که در دست خود است می داند.

وی به سیاستهای و منویات 15گانه مقام معظم رهبری در اهمیت و حفظ محیط زیست پرداخت و بیان کرد: توجه و حساسیت مقام معظم رهبری به محیط زیست و ابلاغ این سیاستها حجت را بر ما تمام کرده است .

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ثبت دنا بعنوان نخستین ذخیرگاه زیست کره بعداز انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پارک ملی دنا بعنوان نخستین ذخیره گاه زیست کره بعداز انقلاب اسلامی به ثبت رسیده است.

هاشمی ضمن نزدیکی سیاستهای کاری محیط زیست و سپاه به لحاظ ضابط بودن و جایگاه نیروی مردمی در دو نهاد تصریح کرد: انتظار می رود بدلیل کمبود نیروی انسانی که در مجموعه محیط زیست وجود دارد و  این امر بالاتر از یک سوم استاندارد جهانی می رسد دو مجموعه در راستای حفظ محیط زیست همکاری های خوبی داشته باشند.

همچنین سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و مقارن این ولادت با شروع سال جدید و آرزوی بهروزی برای مجموعه محیط زیست گفت: محیط زیست و منابع طبیعی اکولوژی و زنجیره غذایی به هم پیوسته هستند که حذف هر مورد در این زنجیره منجر به هزینه های جبران ناپذیری در چرخه محیط زیست و طبیعت می شوند.

وی افزود: محیط زیست آنقدر مهم است که برای آن منطقه ای خاص تعریف شده است. دفاع از حیات وحش دفاع از سرمایه ملی است که باید با تمام توان خود را ملزم به حفظ آن بدانیم.

سردار بوعلی در پایان ضمن اشاره به آزادی دو محیط بان دربند دنا اضافه کرد: آزادی این دو، آزادی تمام محیط بان کشور است و این خود اتفاقی میمون و مبارک در سطح استان بود .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد