تاریخ درج خبر : 1395/01/14
کد خبر : ۵۳۹۳۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۵هزار زن در خانواده های مددجوی استان سرپرست خانوار هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کهگیویه و بویراحمد گفت: در خانواده های تحت حمایت این نهاد، ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، فرید محبی در نشست تجلیل از بانوان شاغل در کمیته امداد استان افزود: این زنان در خانواده های بی سرپرست مرد، سرپرست معلول، بیماری سرپرست، خانواده های طلاق، و سرپرست زندانی، سرپرست خانوار را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در این خانوارها همه مسائل و مشکلات خانوار بر دوش زنان سرپرست خانواده است، تصریح کرد: در این خانواده ها اقتصاد خانواده، مسائل پرورشی و تربیتی فرزندان و همه بار مسئولیت بر دوش زنان است.

محبی اظهار اشت: دین مبین اسلام زن را به عنوان یک تحول گر اجتماع معرفی و جایگاه ویژه ای برای زن ترسیم کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان افزود: امروزه در نظام اسلامی ما، زنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فنی و فیزیکی حضور دارند.

محبی با اشاره به فعالیت چشمگیر زنان در کمیته امداد استان گفت: در این نهاد حمایتی ۴۶ نفر از بانوان در سطح استان فعالیت می کنند و کار خدمت رسانی به جامعه هدف را برعهده دارند.

وی با تقدیر از تلاشهای بانوان این نهاد اظهار داشت: در کمیته امداد ضرورت حضور نیروهای کارآمد زن به واسطه زنان سرپرست خانوار و مشکلات متعدد این خانواده ها بیشتر از سایر دستگاهها است و در این زمینه حضور و فعالیت نیروهای پرتوان و کارآمد بسیار ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد