تاریخ درج خبر : 1395/01/16
کد خبر : ۵۳۹۴۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف ۱۸ اسلحه غیرمجاز از شکارچیان متخلف در گچساران

رئیس اداره حفظ محیط زیست گچساران گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۸ اسلحه غیرمجاز در مناطق حفاظت شده گچساران کشف و ضبط شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، عبدال دیانتی‌نسب اظهار کرد: طی سال گذشته اداره حفظ محیط زیست گچساران در راستای اهداف پیش‌بینی شده عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

وی با اشاره به دستگیری ۳۵ متخلف صید و شکار در مناطق مختلف حفاظت شده گچساران، افزود: ۱۸ اسلحه فاقد مجوز شکار توسط نیروهای حفاظت محیط زیست گچساران ضبط و کشف شده است.

رئیس اداره حفظ محیط زیست گچساران تصریح کرد: طی سال گذشته ۴۷ مورد جانمایی برای طرح‌های صنعتی، خدماتی، تولیدی و کشاورزی صورت گرفته است که در این خصوص افزون بر ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال از متقاضیان دریافت شده است.

دیانتی‌نسب شرکت در جلسات شورای اداری، سلامت، آب و بیماری‌های روده‌ای و ترافیک گچساران را از دیگر فعالیت‌های اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان عنوان کرد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی نگهداری و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی عنوان کرد: در راستای فرهنگ‌سازی حفظ محیط زیست افزون بر ۱۵۰ پلاکارد مذهبی و زیست محیطی در مناطق مختلف گچساران نصب شده است.

دیانتی‌نسب از رهاسازی ۲۲ پرنده در مناطق حفاظت شده گچساران خبر داد و افزود: طی این اقدام دو قطعه تیهو، چهار قطعه کبک، ۱۳ بهله ‌سارگپه و ۲ بهله دلیجه در مناطق مختلف حفاظت شده گچساران رهاسازی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد