تاریخ درج خبر : 1395/01/16
کد خبر : ۵۳۹۴۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آموزشگاه های فعال فنی و حرفه ای در کشور به کمتر از یکهزار مورد رسید

رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور گفت: شمار آموزشگاه های فعال در این زمینه از حدود 16هزار مورد ظرف یک دهه اخیر به کمتر از یکهزار آموزشگاه کاهش یافته است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، الله کرم لیراوی درنشست هم اندیشی با جمعی از مسئولان و مربیان آموزشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای کهگیلویه وبویراحمد افزود: از این مجموع بیش از پنج هزار مورد آنها به طور کامل تعطیل شده است.

وی تصریح کرد: مابقی آنها حدود (10 هزار آموزشگاه) دیگر نیز نیمه فعال و در آستانه تعطیلی هستند.

وی با تشریح برخی عوامل در رکود و تعطیلی آموزشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای کشور، گفت: تحریم های ظالمانه و رکود حاکم بر بازارهای داخلی و حتی بین المللی تا حدود زیادی در این مهم موثر بود.

لیراوی تاکید کرد: تغییر دیدگاه مسئولان در طول سالهای گذشته، باورناپذیری برخی متولیان امر بویژه در دولت گذشته به امر خصوصی سازی و کم توجهی به موضوع کیفیت از دیگر عوامل تاثیرگذار در رکود و نیمه فعال شدن آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه برخی آموزش های موازی و بدون مجوز در سازمان ها و نهادهای غیرمرتبط نیز از عوامل اصلی در رکود و تعطیلی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای بوده اند، افزود: استراتژی ها و برنامه های مدونی از سوی دولت و سازمان فنی و حرفه ای برای بهبود وضعیت این آموزشگاه ها پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: توسعه این آموزشگاه ها از نظر کمی و کیفی و برنامه‌ریزی اصولی برای هدایت صحیح آنها در امر مهارت آموزی از اولویت های مهم سازمان و کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور است.

وی با تاکید بر کیفیت بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، یاداور شد: تعامل سازنده و موثر آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با بخش دولتی و سازمان های فنی و حرفه ای در استان ها از دیگر رویکردهای مهم این کانون است.

لیراوی با تاکید بر اینکه بروز بسیاری از مشکلات و تنگناهای فراروی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ناشی از کم آگاهی نسبت به قوانین و ضوابط حاکم و اسناد بالادستی است، خواستار ارتقای سطح دانسته ها و دانش مدیران و مربیان آموزشگاه های آزاد در بخش های مختلف بویژه مقررات و دستورالعمل ها شد.

برخی از مدیران و مربیان آموزشگاه های خصوصی در این نشست به بیان مهمترین دغدغه ها و مشکلات فراروی خود پرداختند.

مشکلات بیمه ای، ازدیاد روزافزون اموزشگاه های موازی، طولانی بودن فرایند صدورگواهی مهارت، تفکیک جنسیتی در کلاس های آموزشی و کمبود برخی امکانات و تجهیزات از دغدغه های جدی این مربیان و انجمن های آزاد فنی و حرفه ای در کهگیلویه وبویراحمد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد