تاریخ درج خبر : 1395/01/16
کد خبر : ۵۳۹۴۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

ضبط و معدوم سازی ۱۱ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ضبط و معدوم سازی بیش از ۱۱ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در ایام نوروز خبرداد.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، عبدالله بهمنش افزود: طرح نظارت نوروزی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد با معدوم سازی بیش از ۱۱ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی به پایان رسید.

وی گفت: هرساله و همزمان با سراسر کشور طرح نظارت نوروزی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمدبر مراکز توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و تا روز ۱۴ فرورودین ماه سالجاری ادامه داشت.

بهمنش اظهار کرد: در این مدت بر تعداد یک هزارو ۸۸۳ مرکز عرضه بیش از ۷ هزارو ۸۰مورد بازرسی بهداشتی صورت گرفت که در این راستا مقدار ۱۱ هزارو ۷۱۵ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی شناسایی شد.

وی عنوان کرد: پس از طی مراحل قانونی و قضائی ضبط و معدوم گردید که ۱۹ مورد به تعزیرات حکومتی جهت صدور حکم قضائی معرفی گردید.

مدیرکل دامپزشکی استان از نمونه برداری ۱۸ مورد جهت تشخیص صحت و سلامت فرآورده های خام دامی در این مدت خبر داد و گفت: در طرح نوروزی ۹۵ دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد با ۳۲ دستگاه خودرو غیرمجاز حمل فرآورده خام دامی با همکاری تعزیرات حکومتی استان برخورد قانونی گردید.

وی میانگین تعداد اکیپ های بازرسی در هر روز در طول طرح را ۱۰ اکیپ با حجم کاری ۴ هزارو ۵۶۰ نفر ساعت اعلام کردو گفت: طرح نظارت بر فرآورده های خام دامی در طول سال با همکاری دستگاه های مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، تعزیرات حکومتی ، مرکز بهداشت اجرا می شود که در برخی از مناسبت های سال از جمله عید نوروز، عید سعید قربان، ایام تاسوعا و عاشورای حسینی  تشدید خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد