تاریخ درج خبر : 1395/01/16
کد خبر : ۵۳۹۴۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود هیئت علمی در دانشگاه آزاد دهدشت/ عدم سوددهی دانشگاه سما+تصاویر

رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه وبویراحمد روز دوشنبه جهت سرکشی در دانشگاه آزاد واحد دهدشت حضور پیدا کرد و با اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه دیدار کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از کبنا، حجت الاسلام آل بویه رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه وبویراحمد با همراهی امیرحسینی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان وخانم دکتر توفیقیان مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد استان در نخستین روزهای کاری سال جدید با حضور در دانشگاه آزاد واحد دهدشت ضمن سرکشی دانشگاه،از نزدیک با اعضای هیئت علمی،اساتید وکارکنان این دانشگاه دیدار وبه بحث وتبادل نظر پرداختند.

۳

رئیس دانشگاه آزاد استان در این دیدار که در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید به کارکنان واعضای هیئت علمی دانشگاه ،از نحوه ارائه خدمات ،توفیقات وتلاشهای دانشگاه در سال گذشته تقدیر کرد.

حجت الاسلام آل بویه همچنین مطالبی را در خصوص اختصاص بودجه تصویب رشته های ارائه شده توسط دانشگاه واحد دهدشت،برنامه های پیش رو از قبیل برنامه ریزی برای درآمد زا کردن دانشگاه ،افزایش اضافه کاری ومواردی برای حرکت به سوی شعار سال(اقتصاد مقاومتی ،اقدام وعمل) ایراد کرد.

براساس این گزارش ، عدم سود دهی سمای دهدشت برای دانشگاه آزاد دهدشت، تبعیض در شهریه بین کارکنان واعضای هیئت علمی در حال تحصیل ،بحث حق تخصص و حق مهارت ،کمک به کارکنان و افزایش اضافه کار ،اضافه شدن رشته های جدید،وضعیت نامشخص دانشگاه آزاد بهمئی ،وضعیت نامساعد ورزش وعدم امکانات ورزشی در دانشگاه آزاد و ….از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح گردید.

۴

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان در پاسخ به وضعیت سمای دهدشت گفت: هیئت رئیسه دانشگاه آزاد دهدشت در جلسه ای ویژه ،سود وزیان آن را بررسی کنند وگزارش آن را به هیئت امنای دانشگاه استان ارائه نمایند تا در جلسه ای که در خردادماه سال جاری برگزار می شود ،رأی نهایی نسبت به آن صادر شود.

دکتر امیرحسینی با بیان اینکه دانشگاه آزاد مرکز بهمئی زیر نظر واحد دهدشت است وهیچ گونه ضرر وزیانی برای این واحد ندارد، ابراز داشت: یک تیم ۵ نفره در حال بررسی وضعیت دانشگاه آزاد بهمئی هستند که این مسئله نیاز به بررسی بیشتر دارد و در آینده ای نزدیک نتیجه آن از طرف سازمان ابلاغ خواهد شد.

IMG_6640

وی در رابطه با اضافه کاری کارکنان در دانشگاه آزاد دهدشت گفت:هرگونه پرداخت اضافه کاری در دانشگاه،منوط به تمکین وتصویب در شورای دانشگاه است وهیئت رئیسه ومسئولین مالی دانشگاه به ما ابلاغ کنند وما این مورد را بررسی خواهیم کرد.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان در مورد تبعیض بین کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه این این دو مقوله از هم جداست،تصریح کرد:ماهیت هیئت علمی تحقیق وپژوهش است و تحصیل با بورسیه برای اعضای هیئت علمی در نظر گرفته شده نه برای کارکنان.

دکتر امیر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود،جذب استادیار و ارتقاء هیئت علمی را برای دانشگاه آزاد واحد دهدشت لازم وضروری دانست وخاطرنشان کرد:طبق مصوبه هر واحد دانشگاهی که نتوانسته هیئت علمیش را به حدی برساند که نتواند رشته هایش را بر اساس تعداد دانشجو برساند ،باید آن رشته حذف شود.

وی با تأئید بر اینکه ورزش دانشگاه آزاد استان مشکل دارد ودر آینده ای نزدیک مورد بررسی ودگرگونی قرار خواهد گرفت ،خطاب به مسئولین دانشگاه دهدشت تأکید کردند: کف پوش سالن چند منظوره دانشگاه را حداقل برای رفاه و ورزش کارکنان خود فراهم کنید.

دکتر بهره بر نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه آزاد واحد دهدشت با ۳۷ رشته فعال ،۱۰ رشته کارشناسی ارشد،۱۷ رشته کارشناسی و ۹ رشته کاردانی است،گفت: آمار هیئت علمی ۴۵ نفر هستند که ۲۹ نفر مربی و۱۰ نفر مأمور به تحصیل و ۵ نفر استادیار می باشند.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه کمیسیون تخصصی شورای آموزشی استان ۸ رشته کارشناسی ارشد و۲ رشته کارشناسی برای دانشگاه آزاد دهدشت به تصویب رسیده، عنوان کرد: برای فراهم نمودن مقدمات کار طی فراخوانی ۲ نفر برای حساب داری و۲ نفر برای مدیریت اجرایی داشتیم که متأسفانه کسی متقاضی نشد وبا کمبود شدید اعضای هیئت علمی مواجه هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • تذکر گفت:

    اقدام شایسته سایت استان در درج منبع خبر ستودنی است کاش سایر رسانه های محلی هم رعایت کنند

پربازديد