تاریخ درج خبر : 1395/01/16
کد خبر : ۵۳۹۴۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تحصیل یک‌میلیون دانش‌آموز در مدارس غیردولتی کشور

رئیس شورای مؤسسان و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از تحصیل یک‌میلیون دانش‌آموز در مدارس غیردولتی کشور خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، الله‌کرم لیراوی در همایش شورای مؤسسان و مدیران مدارس و مراکز غیردولتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم مدیریت جهادی است که الگوی آن بخش‌های خصوصی با همت و تلاش ویژه است.

رئیس شورای مؤسسان و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: تحقق این مهم نیازمند تقویت بخش خصوصی و همت و همراهی مردم براساس قانون است.

وی به حضور یک‌میلیون دانش‌آموز در مدارس غیردولتی کشور اشاره کرد و افزود: این تعداد بیشتر از 10 درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور است.

رئیس شورای مؤسسان و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد قانون مدارس و مراکز غیردولتی کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات کشور تصویب و جهت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس ارائه شده است.

وی گفت: براساس این قانون تسهیلات جدیدی به مؤسسان واجد شرایط برای خرید، احداث، خرید تجهیزات ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: در کهگیلویه و بویراحمد 15 هزار و 21 دانش‌آموز که حدود 12 درصد دانش‌آموزان است در 143 آموزشگاه با ظرفیت 736 کلاس تحصیل می‌کنند.

 هادی زارع‌پور اظهار کرد: همچنین 200 مرکز علمی آزاد و زبان خارجه و 242 مرکز پیش‌دبستانی با 7 هزار و 431 نوآموز با 417 مربی در استان وجود دارد.

وی گفت: وجود مدارس غیردولتی در استان باعث شده به ازای هر دانش‌آموز 18 میلیون 500 هزار ریال از بار مالی دولت کاسته شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد