تاریخ درج خبر : 1395/01/17
کد خبر : ۵۳۹۵۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ زکات در کهگیلویه و بویراحمد ترویج شود

امام جمعه یاسوج با اشاره به ضرورت ترویج زکات در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: اولویت اول زکات فقرا و بعد امورات عمرانی و کارهای عام المنفعه است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی اصغر حسینی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه راه‌های زیادی برای تعدیل و سبک نمودن هزینه‌ها وجود دارد، اظهار داشت: انشاءالله با نظر‌ها، ایده‌ها و راهکارهای جدید کارهای بهتری در راستای کمک به مددجویان نیازمند انجام شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هنر انسان در این است که ابتکار به خرج دهد و نوآوری نماید و طرفدار کارهای کهنه و از رده خارج شده نباشد.

وی با بیان اینکه احکام دین اسلام همراه با زمان و به روز می‌باشد، عنوان کرد: سعی شود تا با خلاقیت و نوآوری و با کم کردن هزینه‌ها و فراهم نمودن زمینه اشتغال خانواده‌های تحت حمایت از آمار مددجویان کاسته و افراد بیشتری را به سوی خودکفایی و استقلال رهنمون شوند.

حسینی با اشاره به اینکه راه‌های زیادی برای تعدیل و سبک نمودن هزینه‌ها وجود دارد و باید همه جوانب را درنظر گرفت، افزود: انشاءالله با نظر‌ها، ایده‌ها و راهکارهای جدید کارهای بهتری در راستای کمک به مددجویان نیازمند انجام شود.

امام جمعه یاسوج به بحث زکات اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دام‌ها در طول سال نیاز به خوارک دارند و هزینه‌ای صرف نگهداری از آن‌ها می‌شود، زکات به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و اگر کسی زکات دام خود را بدهد بعنوان زکات مستحبی حساب می‌شود.

حسینی با تأکید بر اینکه زکات در اولویت اول باید به فقرا پرداخت شود، بیان کرد: اولویت اول زکات فقرا و بعد امورات عمرانی و کارهای عام المنفعه است.

وی در پایان با اعلام آمادگی همکاری با کمیته امداد، ضمن آرزوی توفیق برای امدادگران از آنان خواست تا با ابتکار و نوآوری تحول ایجاد کنند و با توکل به خدا در خدمت مردم باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد