تاریخ درج خبر : 1395/01/17
کد خبر : ۵۳۹۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف 7 قبضه اسلحه از شکارچیان متخلف در شهرستان بویراحمد

توسط یگان حفاظت محیط زیست، هفت قبضه اسلحه از شکارچیان متخلف در شهرستان بویراحمد کشف و ضبط شد.

یه گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماموران یگان حفاظت شهرستان بویراحمد در نیمه  نخست فروردین ماه 95 موفق به شناسایی و دستگیری متخلفین و معرفی آنها به مراجع قضایی شدند.

سید اسدالله هاشمی ضمن اشاره به اینکه تمامی متخلفین قبل از هرگونه شکاری دستگیر شدند، تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت این شهرستان طی گشت و کنترل نوروزی خود در ارتفاعات تنگ کبوتری منطقه حفاظت شده دنای شرقی موفق می‌شوند دو نفر متخلف را به همراه یک قبضه اسلحه ساچمه‌زنی و یک قبضه کلاشینکف غیر مجاز قبل از هرگونه شکاری دستگیر کنند.

وی به دستگیری سه نفر متخلف دیگر در ارتفاعات حجاج اشاره کرد و گفت: ماموران این شهرستان موفق می‌شوند این سه نفر متخلف را به همراه سه قبضه اسلحه ساچمه‌زنی مجاز در این ارتفاعات دستگیر و اعمال قانون کنند.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به اقدام قابل تحسین محیط‌بانان اشاره کرد و گفت: محیط‌بانان همه متخلفین را قبل از هرگونه شکاری دستگیر کردند.

هاشمی به اجرای حکم تفتیش و کشف پنج قطعه کبک قفسی زنده اشاره کرد و گفت: طی گزارش مردمی به سامانه 1540 ماموران موفق می‌شوند طی حکم تفتیش از منزلی در شهرستان بویراحمد پنج قطعه کبک قفسی زنده را کشف و ضبط کنند.

وی ضمن اشاره به جریمه حقوقی 2 میلیون ریالی هر قطعه کبک و معرفی متخلفین به مراجع قضایی افزود: برای تمامی متخلفین پرونده‌هایی مجزا تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد