تاریخ درج خبر : 1395/01/18
کد خبر : ۵۳۹۶۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

صحت انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا تایید شد

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: صحت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از سوی شورای نگهبان تایید شد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، فتاح محمدی افزود: پس از اعتراض برخی از کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به روند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا و احتمال بروز تخلف در شمارش آرا، مراتب شکایت ها از سوی ناظران شورای نگهبان بررسی شد.

وی بیان کرد: ابتدا هیاتی 10 نفره در تاریخ 10 فروردین 95 از سوی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات کشور به یاسوج اعزام شد و کار بازشماری 10 درصد از صندوق های اخذ رای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا را انجام دادند.

محمدی اظهار کرد: با ادامه اعتراض ها شورای نگهبان تصمیم گرفت تمامی 289 صندوق اخذ رای را در حوزه اتخابیه بویراحمد و دنا بازشماری کند.

وی عنوان کرد: با پایان یافتن کار بازشماری این هیات و جمع بندی نهایی نیز نتیجه قطعی در مورد انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از سوی شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور اعلام و مشخص شد هیچ گونه تخلفی در نحوی رای گیری و شمارش آرا صورت نگرفته و صحت انتخابات در این حوزه تایید شد.

بر اساس گزارش 9 اسفند 94 ستاد انتخابات وزارت کشور در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از مجموع 181 هزار و 456 آرای صحیح ماخوذه غلام محمد زارعی با کسب 48 هزار و 768 رای به عنوان منتخب مردم به مجلس دهم راه یافت.

بر اساس این گزارش تعداد کل آرای ماخوذه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه نیز 180 هزار و 951 رای بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد