تاریخ درج خبر : 1395/01/18
کد خبر : ۵۳۹۶۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت کهگیلویه‌وبویراحمد مطرح کرد

صدور ۱۰۱ جواز تأسیس صنعتی در کهگیلویه‌وبویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: در سال گذشته ۱۰۱ جواز تاسیس صنعتی در این استان صادر شد.

دیودیده

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، داریوش دیودیده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته 14 هزار و 538 جواز تاسیس واحد صنعتی در سطح کشور صادر شد، اظهار داشت: از این تعداد 101 جواز تاسیس صنعتی سهم استان کهگیلویه‌وبویراحمد بود.

وی میزان سرمایه‌گذاری سال گذشته صنایع در کشور را 948 هزار و 248 میلیاردریال عنوان کرد و افزود: از این میزان سهم استان کهگیلویه‌وبویراحمد یک درصد یعنی 9 هزار و 686 میلیاردریال بود.

دیودیده با بیان اینکه در سال 94 مجوزهای صادرشده در بخش صنعت کشور 326 هزار و 959  فرصت شغلی فراهم کرد، گفت: مجوزهای صادرشده در استان کهگیلویه‌وبویراحمد برای یک هزار و 914 نفرفرصت شغلی ایجاد کرد.

وی تعداد کل مجوزهای صادرشده در بخش صنایع استان را 619 مجوز با 149 هزار و 936 میلیاردریال سرمایه‌گذاری اعلام کرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌و‌بویراحمد ایجاد واحدهای صنعتی را از شاخص‌های رشد و توسعه اقتصادی هر منطقه دانست و تصریح کرد: با ایجاد واحدهای صنعتی اشتغال‌زایی و ارزش‌افزوده افزایش یافته و صدور مجوزهای جدید صنعتی علاوه‌بر اینکه نشانه خوبی برای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بومی محسوب می‌شود سبب ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در آن منطقه است.

دیودیده بیان کرد: میزان تولیدات محصولات منتخب استان مانند سیمان، موکت، آب‌معدنی، گیاهان دارویی و محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی و… در سال گذشته رشد مطلوب و قابل‌قبولی داشت و امیدواریم با توجه به گشایش‌های حاصل‌شده این روند شتاب دوچندان بگیرد.

وی ابراز کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه‌وبویراحمد از تاسیس صنایع و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بخش به‌منظور توسعه تولید و اشتغال حمایت و استقبال و نهایت همکاری را در راستای فراهم‌آوردن همه امکانات و زیرساخت‌های لازم و تسهیلات انجام می‌دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد