تاریخ درج خبر : 1395/01/18
کد خبر : ۵۳۹۶۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

حمل اجساد تصادفات برون‌شهری متولی خاصی ندارد

رئیس پلیس‌راه کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه در روز 16 فروردین ساعت 9:30 دقیقه صبح شاهد یکی از حوادث تلخ ترافیکی در این استان بودیم، گفت: این حادثه در 35 کیلومتری محور مواصلاتی گچساران-بهبهان از برخورد یک دستگاه سواری پژو 405 با یک دستگاه کامیون به‌سبب تجاوز به چپ از سوی راننده سواری پژو رخ داد.

tasadof-4

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، سرهنگ منوچهر سیاهپور افزود: در این حادثه راننده و 4 سرنشین سواری پژو به‌سبب شدت جراحات وارده در دم جان باختند.

وی به مشکل نبود متولی خاص برای حمل اجساد تصادفات برون‌شهری در استان اشاره داشت و تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در معابر برون شهری استان داریم بحث حمل و انتقال اجساد به شهر یا سردخانه‌ها است که متاسفانه دستگاه خاصی متولی این کار نیست.

سیاهپور بیان کرد: طبق آخرین دستورالعمل این وظیفه به آرامستان‌های وابسته به شهرداری‌ها محول شده که تکلیف بعضی شهرستان‌ها هنوز در این مورد مشخص نیست و مجبور به حمل اجساد با آمبولانس‌های شخصی یا برخی خودروهای شخصی هستند.

رئیس پلیس‌راه کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه حمل اجساد با خودروهای شخصی وجهه خوبی برای استان ندارد، اظهار امیدواری کرد: مسئولان هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده و دستگاه خاصی را ملزم به انتقال اجساد کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه‌وبویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه حمل اجساد تصادفات برون‌شهری وظیفه اورژانس نیست، اظهار داشت: اورژانس تنها وظیفه حمل مجروحانی را دارد که نیاز به ارجاع به مراکز بالاتر برای درمان دارند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: در صورتیکه بیمار در محل حادثه جان خود را از دست دهد، پیگیری حمل جنازه به‌عهده پزشکی قانونی و پلیس‌راه است.

استان کهگیلویه‌وبویراحمد سال جدید را نیز با تصادفات مرگ‌بار شروع کرد تا حمل اجساد با ماشین نیسان و نبود متولی خاص برای این‌کار بر درد همیشگی استاندارد نبودن جاده‌های این استان بیفزاید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کارشناس فوریت های پزشکی گفت:

    آقای دکتر یزدانپناه کاملا درست گفته اصلا حمل جسد با آمبولانس های دولتی منع قانونی دارد و جرم محسوب می شود.
    وظیف شهرداریها و بخش خصوصی واجد مجوز هست.

پربازديد