تاریخ درج خبر : 1395/01/19
کد خبر : ۵۳۹۸۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
محبوبه خادمی

کهکشان مارکنی .. آری .. خیر

سایت استان: محبوبه خادمی

سرت را که برگردانی کمی که دقیق شوی می بینی اطرافیانت یا زل زدند به مانیتور کوچک گجت همراهشان و یا شبیه حال حاضر خودم تلق و تلوق کیبورد کامپیوتر شخصی اش به راه است. بیشترمان هم که راحت لم داده ایم و در ابعاد های 32 به بالای مانیتورهای خانگی مان تصویر های رنگی رنگی اختراع ه بی سیم مارکونی را می بلعیم.

همه ی ما به گونه ای در روابط اجتماعی، برنامه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی حتی تمامی پاراگراف های وب و دفاتر روزنامه‌های یادگار عصر چاپ گوتنبرگ محصولات بارکد شده ی کارخانه ی بی نظیر غول خجالتی مارکنی هستیم بی شک.

تلوزیون و به تعبیر شخصی تر من مانیتورها.

اللقاعده نمی توان جلودار رشد تکنلوژیکی جهان متحول عصر موج سوم و نادیده گرفتن تاثیر آن بر سیر تحولات اندیشه ی خطی به گونه ی چند بعدی آن شد.

همچنین نمی شود تمام این تحولات را ارزش گذاری کرد و به نسبتی تعریفی از خوب، بد ،نازیبا و زیبا را به ان اطلاق نمود.

هیچ کس نمی تواند منکر نقش بی بدیل رسانه های بی سیم در اداره جنگی که شالوده اش را خود رسانه بنا می نهد شود… جنگ، جنگ رسانه است. روزانه شاهد ارسال دها میلیون واژه به فضای رسانه ی شبکه های جهانی هستیم که با مدد گرفتن از ابزارهای ابتدایی ارتباط بشری تصویر ،زبان و خط جاده ی یک طرفه ی آگاهی اطلاعات بشریت را سمت دلخواه خود سوق می دهد. نقش رسانه ها در فروپاشی شوروی درس عبرت بزرگ حکومت های جهان است.

بروز و حضور صنعت چاپ و اقبال بلند کهکشانی شدنش در چاپ کتب الهی علما و در امتداد آن طلوع مطبوعات در سایه دستان جوهری پراگی ها آیا هرگز انتظار می کشید ند که صفحات مجازی سایت ها و برنامه های خبری مانیتورها برنده ی تمامی میدان های رقابتی جهان سیاست باز بشر باشد؟

شاید به مذاق خیلی از صاحبان رسانه خوش نیاید وقتی در معرفی بزرگ ترین بی شعور های جهان حاضر کتاب بی شعوری های خاویار کرمنت به رسانه تعلق خاطر نشان می دهد و این گونه شروع می کند که بی شعوری در رسانه یک اپیدیمی واقعی ایست.. (بی شعوری یک بیمار یست) ولی متاسفانه این واقعیت تلخ رسانه های امروز در دنیای ماست.

رسانه های تکنوکراتی که فصل فصل رنگ عوض می کنند . ملاک خوب یا بد بودن آدم ها در رسانه های بی سیم مارکنی به چه صورت تعریف می شود.

آب رو عزت و اخلاق را تا چه حد در سانه های همین فضای چند خبرگزاری محلی خودمان رعایت می کنیم. از اختلاف افکندن بین نخبگان و سرمایه های ملی مان چه چیزی ته قلک خالی از انسانیت ارزش ها آدمی باقی می ماند.

شاید هم لباس شیک و رسمی و بسته ای که به زور بر تن فرزندان کهکشانی گوتنبرگ کردیم بزرگ ترین دلیل رواج بی اخلاقی های صفحات مجازی امروز است .با همان لباس شیک و بسته ته کتاب خانه ها خاک می گیرند .

باید به عقب برگردیم و دور ها را مرور کنیم .

خوب نخواندیم که خوب یاد بگیریم….

رسانه منصف رسانه ی بهتری ایست..

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد