تاریخ درج خبر : 1395/01/19
کد خبر : ۵۳۹۸۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه یاسوج: تخریب جنگل‌ها خیانت به نسل‌های کنونی و آینده است

امام جمعه یاسوج با توضیح و توصیه به اینکه صدا و سیما در برنامه های خود حتما”به محیط زیست و اهمیت آن بپردازد گفت: با متخلفین محیط زیستی باید برخورد قانونی صورت گیرد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه وبویر احمد، در هجدهمین روز از فروردین ماه 95 مدیرکل محیط زیست استان و جمعی از پرسنل با حضور در دفتر آیت اله حسینی با امام جمعه یاسوج دیدار و از نزدیک گزارشی از برنامه های پیش بینی شده برای سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ارائه شد.

در این دیدار سید اسدالله هاشمی مدیرکل محیط زیست استان ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص اینکه محیط زیست یک مسئله ملی است , مربوط به این جناح و یا آن جناح و این دولت یا آن دولت نیست افزود: ابلاغ سیاستهای کلی محیط زیست در 17 بند نشان از اهمیت محیط زیست از دیدگاه مقام معظم رهبری دارد.

مدیرکل محیط زیست استان دراین دیداربه اهم برنامه های خود در حوزه تعامل با رسانه ها خصوصا” رسانه ملی مرکز استان ,ارتباط نزدیک با حوزه آموزش و پرورش جهت خارج شدن از تقابل با مردم و حرکت در مسیر تعامل با مردم در حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: محیط زیست امانتی الهی است که متعلق به نسل های آینده و مجموعه محیط زیست خود را مقابل این امانت پاسخ گو می داند.

دراین دیدار حضرت آیت الله ملک حسینی امام جمعه یاسوج گفت: زمین مادر بشر است و عمل به آباد کردن زمین وظیفه است.

امام جمعه یاسوج به اهمیت جنگل ها در اکوسیستم اشاره کرد و گفت: از بین بردن هردرخت باعث تزلزل زندگی بشر می شود.

آیت الله حسینی با آثار دود ناشی از جنگ عراق و کویت بر روی برف در گردنه مله شوره یاسوج اشاره کرد و گفت:محیط زیست آنقدر به هم وابسته است که در زمان جنگ عراق و کویت آثار دود سیاه ناشی از سوختن پالایشگاههای کویت برروی برف گردنه مله شوره قابل مشاهده بود.

امام جمعه یاسوج در پایان این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت وپرسنل محیط زیست استان گفت: از مجموعه محیط زیست این انتظار را داریم که با خاطیان محیط زیست برابر قانون برخورد شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد