تاریخ درج خبر : 1395/01/19
کد خبر : ۵۳۹۸۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
سرپرست حوزه هنری استان:

10 فیلم کوتاه در زمینه آسیب‌های اجتماعی در استان تولید می‌شود/ تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 10 فیلم کوتاه 100 ثانیه ای در زمینه آسیب‌های اجتماعی در حوزه هنری استان تولید می‌شود.

به گزارش سایت استان، شریف اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: رسانه ها ذهن مسئولان را نسبت به مسایل فرهنگی و سینما باز کنند تا توجه لازم به این امر مهم شود.

وی بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد محرومیت های زیادی دارد اما در زمینه نیروی انسانی و هنرمند کمبود و محرومیتی ندارد و در صورتی که زمینه و بستر لازم برای آنها فراهم شود می توانند در ز مینه های مختلف در عرصه ملی خوش بدرخشند.

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا ارقائ فرهنگی در استان داده نشود آسیب ها، مشکلات و محرومیت ها رفع نخواهند شد.

اسلامی تصریح کرد: این محرومیت های استان گریبانگیر حوزه هنری استان نی زاست بطوریکه هم اکنون در ساختمان استیجاری مستقر است و نیاز است که از سوی منسئولان برای رفع این مشکل چاره ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: انقلاب دست آوردهای بسیار بزرگی در بخش های مختلف برای کشور و این استان به همراه داشته که در رأس آنها دست آوردهای فرهنگی و هنری است.

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تربیت نسل جدیدی از هنرمندان مومن و متعهد به عنوان یکی از دست آوردهای مهم انقلاب در حوزه فرهنگ و هنر عنوان کرد: این هنرمندان با خلق آثار فاخر هنری نقش مهمی در تبیین اهداف انقلاب اسلامی و حفظ ارزشهای آن داشتند.

اسلامی شهید آوینی را یکی از این هنرمندان مولود انقلاب عنوان و تاکید کرد: آن شهید گرانقدر همچون درختی پربار، ثمره ای عظیم و ماندگار برای هنر انقلاب داشت که همیشه چراغی فراروی هنرمندان کشور خواهد بود.

وی هفته هنر انقلاب را فرصتی مغتنم برای تبیین و بسط هنر ارزشی و انقلابی دانست و بیان کرد: هنر انقلاب هنر تعهد و تفکر بوده که به دنبال ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه و تحقق آرمانهای انقلاب است.

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه های این مرکز در هفته هنر انقلاب افزود: در این هفته که از ۲۰ تا ۲۷ فروردین به نام هفته هنر انقلاب نامگذاری شده، برنامه های متنوعی توسط حوزه هنری استان که خود مولود انقلاب است برگزار خواهد شد.

اسلامی گفت: عطر افشانی گلزار شهدای یاسوج، اجرای پرفورمنس هنر انقلاب، رونمایی از کتاب ملی فتاح، پخش و تحلیل فیلمهای انقلاب، برگزاری نمایشگاههای تجسمی در مساجد و همچنین فضای مجازی، دیدار با خانواده شهدای هنرمند، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری کارگاه شعر طنز و عصر شعر طنز در حلقه رندان، رونمایی از دو فیلم کوتاه تولیدی، رونمایی از یک کتاب پژوهشی و تجلیل از هنرمندان برتر استان با حضور استاندار از مهمترین برنامه های هفته هنر انقلاب در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی تصریح کرد: همچنین یک قطعه موسیقی با موضوع شهدای حرم و یک کتاب پژوهشی با عنوان اقتصاد هنر در این روز رونمایی خواهند شد.

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به برکت انقلاب هنرمندان شایسته ای در این استان پرورش یافتند که طی سالهای اخیر همیشه در آسمان فرهنگ و هنر استان و کشور درخشیده اند و این وظیفه هنرمندان را در پاسداشت ارزشهای انقلاب بیشتر و سنگین تر کرده است.

اسلامی افزود: 10 فیلم کوتاه با موضوعات آسیب‌های اجتماعی از سوی حوزه هنری استان برای نمایش در فضای مجازی تولید می‌شود.

وی با اشاره به تلاش این حوزه برای چاپ کتاب فرهنگ و تمدن مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با تلاش حوزه هنری 17 کتاب در زمینه فرهنگ و تمدن استان، چهار کتاب در خصوص ادبیات پایداری، دو کتاب کار، یک کتاب در بخش نمایش، کتاب هنر و اقتصاد حسین خلیلی، نقش مردم استان در انقلاب اسلامی نوشته دکتر سیاه‌پور، آفرینش‌های ادبی مجموعه اشعار لری، مجموعه اشعار فارسی و مجموعه داستان کتاب‌های هستند که توسط حوزه هنری گردآوری و چاپ شدند.

سرپرست حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در بخش فیلم‌های کوتاه پنج اثر تولید شد که فیلم شیون حسین در مورد آیین‌های عزاداری در استان به تهیه کنندگی توسط محمد سلیمی، فیلم کوتاه صد ثانیه نماز من به تهیه کنندگی محمد موسوی و کلیپ شهدای مدافع حرم از جمله آثار تولید شده هستند.

اسلامی با بیان اینکه عرصه فرهنگ در استان مورد غفلت واقع شده و آسیب‌های اجتماعی رو به افزایش است، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم 10 فیلم کوتاه با موضوعات اخلاقی برای نمایش در فضای مجازی تولید کنیم.

وی بر لزوم سوق دادن هنر به مناطق روستایی تأکید و اضافه کرد: برای بیان مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه با همکاری اداره کل بهزیستی استان 10 نمایش خیابانی تولید و اجرا می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد