تاریخ درج خبر : 1395/01/20
کد خبر : ۵۳۹۹۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

شکارچیان متخلف گچساران بیش از 192 میلیون ریال جریمه شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: شکارچیان متخلف این شهرستان در یک ساله گذشته تاکنون 192 میلیون و 500 هزار ریال جریمه شدند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، عبدال دیانتی نسب افزود: در این مدت 37شکارچی متخلف در مناطق حفاظت شده گچساران شناسایی و دستگیرشدند.

وی اظهار کرد: این متخلفان افزون بر پرداخت جریمه های خسارت به گونه های حیات وحش از سوی محیط زیست پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ابراز داشت: از شکارچی های متخلف 18قبضه سلاح کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران از رها سازی چهار قطعه کبک، 13 بهله سارگپه، دو قطعه تیهو و دو بهله دلیجه در مناطق حفاظت شده دیل و کوه سرخ و مناطق آزاد این شهرستان در سال جاری خبر داد.

وی بیان کرد: پارسال این اداره اقدام به ساخت هفت منبع ذخیره آب دو هزار متر مکعبی و احداث 26 آبشخور در زیستگاه های دیل و سرخ برای تامین آب و آبرسانی به حیات وحش کرد.

وی گفت:صدور 295 جلد پروانه صید و شکار در این مدت، 78 مورد بازدید جهت طرح های صنعتی،تولیدی و خدماتی و مهار پنج آتش سوزی به وسعت 100 هکتار را از دیگر فعالیت های محیط زیست این شهرستان در راستای صیانت از محیط زیست است.

دیانتی نسب با اشاره به کمبود نیروی محیط بان از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هو نوع متخلف مراتب را به محیط زیست گزارش دهند.

کوه خامی با مساحت بیش از26 هزار هکتار، کوه سرخ با 32هزار هکتار و کوه دیل با 10 هزار هکتار مساحت جزو مناطق حفاظت شده شهرستان گچساران محسوب می شوند که 9 نفر محیط بان از آنها محافظت می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد