تاریخ درج خبر : 1395/01/20
کد خبر : ۵۳۹۹۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آبشار مُنج؛ کُنجی از بهشت کهگیلویه و بویراحمد

بهار فصل شکفتن،روییدن و تازه شدن است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن تنوع آب و هوایی بی نظیرش در چهار فصل سال طبیعتی منحصر به فرد و چشم نوازی دارد که این طبیعت در فصل بهار وصف نشدنی است.
هر چه از فروردین فاصله بگیریم و به اردیبهشت نزدیک تر شویم،مناطق گرمسیری استان از زیبایی شان کاسته شده و اوج زیبایی بهار را در مناطق ییلاقی استان می توان نظاره کرد.
استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به بکر بودن بسیاری از مناطق تفریحی اش هیچگاه نتوانسته در جذب گردشگر عملکرد مناسبی داشته باشد.
آبشار منج(monj) در 70 کیلومتری شهر یاسوج مرکز اسان کهگیلویه و بویراحمد یکی از ناشناخته ترین مناطق تفریحی این استان به شمار می آید.
برای رسیدن به آبشار منج اگر مبدا یاسوج باشد از پاتاوه، باک، بنستان و دژک باید عبور کرد و با عبور از پل فلزی و رسیدن به دوراهی سادات امامزاده محمود به روستای دشت بز خواهید رسید که قبل از رسیدن به آبشار منج باید از این روستا عبور کرد.
قبل از هر چیزی،مهمان نوازی و خوش رفتاری ساکنین روستاهای اطراف آبشار منج هر گردشگری را به تحسین وامی دارد. استقبالی که در کمتر مکان توریستی از جانب بومیان آن منطقه دیده می شود.
به روستای منج که برسید درختان تنومد گردو و بلوط دیدگان گردشگران را جذب میکند، قبل از اینکه چشم طبیعت گردان خانه های روستایی منج را نظاره گر باشد به قبرستان قدیمی و سنگ قبرهای جالب این روستا خیره می شوند،قبرستانی که چسبیده به امامزاده «سید عدنان بن محمود» است و این امام زاده هم متصل به خانه های روستا.
از امام زاده تا بالای آبشار نیاز به کوپیمایی نیم ساعته ای دارد که برای هیچ کس نمی تواند مسیر سخت و طاقت فرسایی داشته باشد چرا که هم مسیری پله ای دارد و هم مناظر پایین آن چنان زیبا و چشم نواز است که لذت این مسیر را دوچندان می کند.

طبق گفته بومیان این منطقه، تا اواسط ده 80 شمسی حجم آب آبشار منج بسیار زیاد تر ار وضعیت کنونی بوده و خشکسالی نقش عمده ای در کم آب شدن این آبشار زیبا داشته است.
منج: کنجی از بهشت

عکس و گزارش: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پاتاوه گفت:

  زیباییهای استان بسیارزیاده وماهم استانیهاحداقل کاری که ازدستمون برمیاد اینه که انهارامعرفی واطلاع رسانی کنیم وانهارادرفضای مجازی مطبوعات نشریات اعلام وابلاغ نماییم مسولان استان ونمایندگان می بایست بودجه واعتباربرای این مناطق جذب کنندوعملیاتی نمایند.

 • پاتاوه گفت:

  این مناظربکراگردراستانهای شمالی یا اصفهان اذربایجان زنجان مازندران گیلان گلستان خراسان یزد بود بسیاربسیارگردشپذیرمی شد مسولان ومدیریتهای استان بسیارضعیف عمل می نمایند .

 • تجلی گفت:

  محشره ؛ حرف نداره جناب اشکوه
  دست مریزاد

پربازديد