تاریخ درج خبر : 1395/01/21
کد خبر : ۵۴۰۰۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

۲.۵هزار تن کالا از کهگیلویه و بویراحمد به خارج از کشور صادر شد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمدگفت: در سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ تن کالا از این استان به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، حمید جهانبین در جمع خبرنگاران افزود: این میزان کالا هفت میلیون و ۵۱۴ هزار دلار ارزش ارزی داشت.

وی بیان کرد: این میزان باتوجه به گشایش های صورت گرفته در عرصه جهانی جهشی مطلوب در سال ۹۵ خواهد یافت.

جهانبین، عمده محصولات صادراتی استان را شامل پودر و عصاره شیرین بیان، لوازم آرایشی و بهداشتی، موکت و محصولات غذایی عنوان کرد  و گفت: این محصولات به کشورهای هدف صادرات استان شامل کشور آلمان، انگلستان، امارات متحده عربی، عراق، افغانستان، پاکستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

وی همچنین رایزنی در جهت بهبود زیرساخت ‌های توسعه صادرات از جمله حمل و نقل، تزریق تسهیلات و رفع مشکلات و موانع پیشروی واحد های تولیدی صادراتی، برگزاری دوره‌ های مختلف آموزشی برای تجار و بازرگانان، اعزام هئیت تجاری به کشور روسیه، کمک به بازاریابی محصولات تولیدی و تنوع سازی محصولات صادراتی را از جمله مهمترین اقدامات سال گذشته عنوان کرد.

جهانبین اضافه کرد: بارور ساختن توانمندی‌های داخلی، کمک به رفع موانع تولید و برگرداندن برخی واحدهای تولیدی راکد از طریق تزریق تسهیلات، جذب سرمایه‌گذار، تنوع تولیدات داخلی، حمایت ویژه از صنایع بومی، بهبود ظرفیت‌ های تولیدی و صادراتی و بهبود زیرساخت‌های صنعتی و معدنی، ایجاد صنایع دانش بنیان و تلاش برای تامین و تزریق یارانه‌ های تولیدی از مهمترین برنامه‌های در راستای اجرایی کردن شعار سال است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد