تاریخ درج خبر : 1395/01/21
کد خبر : ۵۴۰۰۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فضای کلینیکی در کهگیلویه و بویراحمد مناسب نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: فضای کلینیکی در استان مناسب نیست و مردم و متخصصان از فضای کلینیکی موجود در استان ناراضی هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، رضا چمن در مراسم کلنگ‌زنی مرکز تشخیص سرطان و غربالگری بیمارستان شهید رجایی یاسوج افزود: فزود: کمبود فضای کلینیک در استان با توجه به جذب متخصصان در طرح تحول سلامت یکی از مشکلات مهم در حوزه درمان است.

وی اظهار داشت: کمبود اعتبار علت تاخیر در افتتاح کلینیک درمانی شهر یاسوج است که قرار بود سال گذشته افتتاح شود اما به دلیل کمبود منابع مالی تاکنون افتتاح نشده است.

چمن با بیان اینکه بیمارستان‌های استان دو برابر ظرفیت خود در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند، اظهار داشت: برای ۱۰ سال آینده احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی که جایگزین بیمارستان شهید بهشتی یاسوج می شود در دستور کار قرار دارد.

چمن تصریح کرد:  دانشگاه یاسوج در راستای افزایش فضای بیمارستانی احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی را در دستور کار خود دارد که جایگزین بیمارستان شهید بهشتی یاسوج می شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی دانشکده پرستاری در یاسوج گفت: هفته گذشته کلنگ دانشکده بهداشت و پرستاری در پنج طبقه به زمین شده شد.

چمن افزود: این دانشکده در زمینی به مساحت هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع به زمین زده شد و امیدواریم ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: توسعه درمانی بخش‌های سوختگی، اورژانس و زایشگاه‌های بیمارستان‌های استان نیز از اولویت‌های دانشگاه است که در راستای توسعه درمانی این بخش‌ها اعتباراتی تخصیص داده شده است.

چمن نبود مرکز جراحی قلب در استان را از دیگر مشکلات در بخش درمان عنوان کرد و گفت: مرکز جراحی قلب یکی از بخش‌هایی است که کمبود آن در استان احساس می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد