تاریخ درج خبر : 1395/01/21
کد خبر : ۵۴۰۰۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ‌زنی مرکز تشخیص سرطان و غربالگری یاسوج

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و روسای بیمارستان‌های یاسوج کلنگ مرکز تشخیص سرطان و غربالگری یاسوج در مساحت 600 متر مربع به زمین زده شد.

در ابتدای این مراسم زهرا رضایی سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج با بیان اینکه سرطان‌ها سومین عامل مرگ و میر در کشور و در استان کهگیلویه و بویراحمد است، اظهار کرد: 60 درصد بیماران سرطانی با تشخیص زودهنگام و به موقع درمان پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سرطان‌های پوست، معده، سرطان سینه و سرطان روده بزرگ شایع‌ترین سرطان‌ها در بین مردم هستند، گفت: ماهیانه سه تا چهار میلیون تومان برای درمان بیماری سرطان هزینه می‌شود که با غربالگری و تشخیص زودهنگام این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

سرپرست بیمارستان شهید رجایی یاسوج عنوان کرد: با ایجاد این مرکز امکان تشخیص زودهنگام سرطان‌های سینه، روده بزرگ و سایر سرطان‌ها از طریق دستگاه‌های ماموگرافی، سونوگرافی و … وجود دارد.

رضایی با اشاره به اینکه این مرکز در 600 مترمربع و در یک طبقه احداث می‌شود، بیان کرد: اعتبار اولیه احداث این مرکز 10 میلیارد ریال است.

وی خواستار ایجاد مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجایی یاسوج شد و عنوان کرد: با ایجاد این مرکز زمینه ارائه خدمات روانپزشکی به صورت گروهی و فردی به بیماران فراهم می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد