تاریخ درج خبر : 1395/01/21
کد خبر : ۵۴۰۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تصادفات منجر به فوت در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود بزرگراه است

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: تصادفات منجر به فوت این استان به نبود بزرگراه در این استان برمی گردد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسن فدایی افزود: از 25 اسفند ماه 94 تا سوم فروردین ماه 95 تصادفات منجر به فوت این استان کاهش 100درصدی داشته که از سوم تا پنجم فروردین ماه این میزان کاهش به 75 درصد رسید و در یک تصادف که در انتهای محور چهارخطه در دست ساخت یاسوج- اصفهان بوده 5 نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

وی بیان کرد: 85درصد تصادفات منجر به فوت استان و کشور بعلت عدم جداسازی و چهارخطه نبودن محورهاست که به همین دلیل تصادفات رخ به رخ اتفاق می افتد و در صورتی که در هر 5 کیلومتر یک اکیپ پلیس راه حضور داشته باشند چاره ساز نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: طی سال گذشته 38 میلیارد تومان اعتبار از محل ماده 180 بریا احداث راههای روستایی این استان در نظر  گرفته شد اما حتی یک ریال به دلایل مشکلاتی اختصاص نیافت.

فدایی از افزایش حدود 30 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان در تعطیلات نوروزی امسال خبرداد و خاطرنشان کرد: از 25اسفند 94  تا  15 فروردین 95 بیش از دو میلیون و 21 هزار و 381 دستگاه خودرو وارده استان شده که به تفکیک 87 درصد خودروی سواری و13 درصد کامیونت بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین تردد در محور های مواصلاتی استان در محور “گچساران به بابامیدان” با 12هزار و 386 دستگاه خودرو بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تعداد 300 راهدار در طرح نوروزی امسال دراستان فعالیت دارند، عنوان کرد: این تعداد راهداری در قالب 50اکیپ راهداری شامل 170 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و 25 راهدار خانه ثابت وسیار در راه‌های مواصلاتی استان فعالیت می‌کنند.

فدایی روکش آسفالت محورهای شریانی به طول 40 کیلومتر، لکه گیری مسیرهای مواصلاتی  400 هزار متر مربع، خط کشی تمامی محورهای شریانی و اصلی،  تعمیرات اساسی تونل ها، نصب نیوجرسی به طول 6 کیلومتر،  بازگشایی 14 کیلومتر از محور ارتباطی “سی سخت – پادنا” برای اولین بار در این موقعیت از سال را از جمله اعم فعالیتهای راه و شهرسازی برای ارائه خدمات به مسافران در تعطیلات نوروز عنوان کرد .

وی با اشاره به حضور گسترده اکیپ‌های سیار با هدف رفع نقص احتمالی کاربران جاده‌های استان بیان کرد: با توجه به بارندگی های که در این ایام داشتیم تعدادی  زیادی از مسافرین نوروزی در راهدارخانه و ادارات شهرستان‌های استان اسکان داده شد اند.

مدیر اداره کل راه و شهرسازی استان با قبول داشتن ضعفهای در حوزه راه خصوصا در بحث بزرگ راه های ورودی  شهرهای استان  عنوان کرد: بیشترین عامل تصادفات جاده‌ای داشتن خطای انسانی (سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی رانندگان )بوده است.

فدایی تصریح کرد: رعایت سرعت مطمئنه و توجه به علایم ایمنی جاده‌ای در رانندگی شرط اول داشتن سفری ایمن است.

وی اضافه کرد: با توجه به اتمام تعطیلات نوروز شروع عملیات اجرایی پروژه های راهسازی در استان قوت می گیرد و تمام تلاش مجموعه راه و شهرسازی بر این است در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری سال “اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ” نام گذاری شده با تمام ظرفیت و توان اهداف بلند مدت و کوتاه مدت این مجموعه در جهت خدمت رسانی به درخواست های به حق مردم شریف استان جامع عمل بپوشانیم.

504 کیلومتر راه‌های اصلی، 990 کیلومتر راه فرعی و 4530 کیلومتر روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد است که از مجموع راههای این استان 103 کیلومتر بزرگراه هاست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد