تاریخ درج خبر : 1395/01/21
کد خبر : ۵۴۰۰۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده ولی فقیه کهگیلویه وبویراحمد:

رعایت نکردن اصول محیط زیست مساوی خودکشی غیر مستقیم در طول زمان است

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: رعایت نکردن اصول محیط زیست مساوی با خودکشی غیر مستقیم در طول زمان است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، حضرت آیت اله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار با مدیکل و کارکنان محیط زیست استان افزود: چالش معادن، چالش آب، از همه مهمتر چالش تکنولوژی که با آمدن آن روزانه شاهد تخریب محیط زیست هستیم چالش های مهم  پیش روی محیط زیست هستند.

وی ضمن تشکر از خانواده  های “رضایی” و “پایه گذاران” بدلیل بخشش دو محیط بان دنا بیان کرد: امید آن را داریم که مسئولان کشوری قوانین را به گونه ای اصلاح کنند که دیگر شاهد چنین اتفاق هایی نباشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد به چالش های فرا روی محیط زیست پرداخت و خاطرنشان کرد: چالش آب، چالش تکنولوژی، چالش معادن و از همه مهمتر چالش جنگ هایی که در دنیا با آن مواجه ایم باعث تخریب روزانه محیط زیست می شود.

آیت اله ملک حسینی ضمن اشاره به اینکه رعایت نکردن اصول محیط زیست یک نوع خودکشی تدریجی است، پیامبر اکرم(ص) در خصوص حراست از محیط زیست می فرماید؛ “شکستن شاخه درخت با مثابه شکستن بال یک فرشته است” که این سخن نشان از توجه و اهمیت مقوله محیط زیست از دیدگاه انبیاء دارد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: انبیای ما می فرمایند اگر یک حیوان وحش تشنه است و انسان آبی دارد اگر برای تشنگی باشد انسان مقدم است اما اگر برای وضو باشد حیوان مقدم تر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد