تاریخ درج خبر : 1395/01/22
کد خبر : ۵۴۰۱۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ساخت وسازهای غیرمجاز چالشی جدی در کهگیلویه وبویراحمد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد روند افزایشی ساخت وسازهای غیرمجاز در شهرهای 17گانه استان بویژه در حاشیه شهر یاسوج را از چالش های اساسی در حوزه عمران شهری این استان اعلام کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، پژمان نیک اقبالی در جمع خبرنگاران افزود: سکونتگاه های غیررسمی و ساختمان های غیرمجاز بخش قابل توجهی از جمعیت شهرهای استان بویژه در یاسوج را شامل می شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات از سوی دستگاه های خدمات رسان به ساکنان این مناطق نیز خود به معضلی مضاعف برای متولیان امر تبدیل شده، اظهار کرد: یکی از اولویت های مهم در سال جاری مقابله جدی با این گونه ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از ضوابط شهرسازی است.

وی فقدان طرح های جامع و تفضیلی را از مهمترین عوامل مهم در بروز بسیاری از معضلات شهری از جمله ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرهای استان اعلام کرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: البته بازنگری طرح های جامع و تفضیلی شهرهای 17 گانه این استان ظرف یک ماه آینده به اتمام می رسد.

وی تصریح کرد: تصاویر هوایی از شهرهای مختلف استان در این راستا نیز گرفته شده است.

نیک اقبالی از فعال شدن شورای ستاد مبارزه با زمین خواری در استان و اهتمام ویژه دولت یازدهم در این راستا اشاره کرد و گفت: سال 94 اقدام های خوبی از سوی نهاغدهای متولی و نظارتی در این زمینه صورت گرفت.

وی فعال شدن کمیسیون ماده 100و 99 برای مقابله جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرها و روستاهای این استان را نیز از جمله فاکتورها و راهکارهای مهم برای کاهش تخلفات و مقابله جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز دانست.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه نبود نقشه کاداستر یکی از مهمترین دلایل در افزایش بروز زمین خواری است از دستگاه های متولی خواست در اسرع وقت نسبت به تهیه این نقشه مهم اقدام کنند.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان از حدود یک میلیون و 540 هزار هکتار اراضی ملی در استان تنها حدود 611هزار هکتار آن دارای نقشه کاداستر است.

نیک اقبالی تصریح کرد: حدود 99 درصد این اراضی ملی نیز دارای سند مالکیت هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد