تاریخ درج خبر : 1395/01/22
کد خبر : ۵۴۰۱۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

صدور ۳۱ پروانه بهره‌برداری صنعتی در کهگیلویه‌وبویراحمد

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: در سال گذشته ۳۱ پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان صادر شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، داریوش دیودیده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته 4 هزار و 946 پروانه بهره‌برداری صنعتی در سطح کشور صادر شد که از این تعداد 31 پروانه بهره‌برداری صنعتی سهم استان کهگیلویه‌وبویراحمد بود.

وی میزان سرمایه‌گذاری سال گذشته این واحدهای صنعتی در کشور را 327 هزار و 679 میلیارد ریال و این رقم را در استان کهگیلویه‌وبویراحمد 394 میلیارد ریال اعلام کرد.

دیودیده با بیان اینکه پروانه‌های بهره‌برداری صادر‌شده در بخش صنعت کشور در سال گذشته حدود 176 هزار و 781  فرصت شغلی فراهم کرد، افزود: پروانه‌های بهره‌برداری صادرشده در این استان برای 343 نفر اشتغال ایجاد کرد.

وی به روند رو به رشد صدور پروانه‌های صنعتی در این استان اشاره داشت و بیان کرد: میانگین مدت اجرایی‌شدن و بهره‌برداری از این طرح‌ها یک تا 3 سال است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌وبویراحمد عنوان کرد: عمده این طرح‌ها در زمینه محصولات غذایی و آشامیدنی، لاستیک و پلاستیک، کانی غیرفلزی و ساخت مواد و محصولات شیمیایی هستند.

دیودیده ایجاد اشتغال پایدار را مهم‌ترین دغدغه مسئولان استان دانست و تصریح کرد: حمایت جدی از سرمایه‌‌گذاران و رفع مشکلات، موانع و پیچ‌ و خم ‌های بروکراسی اداری برای شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی اشتغال‌‌زا در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز کرد: در حال حاضر تعدادی از واحدهای صنعتی استان با تنگنا و فشارهای زیادی در حال فعالیت هستند که باید به‌ صورت مؤثر و جدی از آنان حمایت و پشتیبانی شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: تاکنون 749 پروانه بهره‌برداری در بخش صنایع استان با 5 هزار و 808 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و 9 هزار و 298 فرصت شغلی در سطح استان صادر شده‌است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد