تاریخ درج خبر : 1395/01/23
کد خبر : ۵۴۰۳۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از دو هزار هکتار به سطح باغ های کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از سال 92 تا 94 حدود دو هزار و 222 هکتار به سطح باغ های این استان افزوده شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، جعفر گوهرگانی افزود: در سال 92 حدود 639 هکتار، در سال 93 حدود 753 هکتار و در سال 94 حدود 830 هکتار توسعه باغات در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

وی بیان کرد: سیب، مرکبات، انگور،انار و زیتون از جمله درختان کاشته شده در کهگیلویه و بویراحمد است.

گوهرگانی اظهار کرد: خرید و توزیع نهال استاندارد، تجاری‌سازی باغ ها، نظارت بر کاشت اصولی، تغذیه و آموزش از مهم‌ترین اقدام هایی است که در راستای دستیابی به اهداف کمی و کیفی توسعه ی باغ های استان انجام شده ‌است.

وی عنوان کرد: برای متوسط دوره برنامه ششم از سال 95 تا 99 یک برنامه هزار و 200 هکتاری توسعه باغ در دستور کار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باغ های جدید در زمین های شیبدار و بدون کشت احداث می شود.

گوهرگانی ادامه داد: در راستای اجرای طرح اصلاح و افرایش بهره وری در سال 92 حدود 143 هکتار از باغات قدیمی استان اصلاح شد و اصلاح سالیانه 210 هکتار از باغات نیز در دستورکار قرار دارد.

وی اضافه کرد: در سال 92 تولید محصولات باغبانی کهگیلویه و بویراحمد حدود 188 هزار تن بود که این میزان 93 بیش از197هزار تن و در سال 94 حدود 215 هزار تن بود است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد