تاریخ درج خبر : 1395/01/23
کد خبر : ۵۴۰۳۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -
دست نوشته ای از هنرمند شهید "عین الله دهراب پور"

«خدایا چاره می خواهم …»

تصویری از مناجات و دست نوشته ی هنرمند شهید، “عین الله دهراب پور” از شهدای والامقام شهرستان بویراحمد منتشر شد.

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، دانشجوی شهید عین الله دهراب پور همزمان با آغاز جنگ تحمیلی در حالی که در دانشگاه مشغول به تحصیل بود وارد جبهه شد تا اینکه در تابستان 1362 در عملیات والفجر در منطقه حاج عمران به آرزوی دیرینه اش رسید و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 شهید دهراب پور در همان سال تنها دانش آموز شهر یاسوج بود که با پذیرش در دبیرستان نخبه پرور دانشگاه شیراز که مهمترین مرکز علمی جنوب کشور با بهترین و زبده ترین دانش آموختگان پزشکی و استادان دانشگاهی بوده است مسیر موفقیت های علمی خود را سپری کرد.

وی پس از دریافت مدرک دیپلم با بهترین معدل بجای نشستن بر کرسی رشته پزشکی در جبهه نبرد حق علیه باطل حضور یافت.شهید والامقام این مسیر را در وصیت نامه اش هم به وضوح ترسیم کرده که مهمترین آزمون، آزمون الهی و بهترین دانشگاه مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

شهید دهراب پور با وجود سن پایین ازهوش و استعداد سرشار، ذوق و هنر وافر، تقوی و خلوص کم نظیر، شجاعت، شهامت مثال زدنی، شور و شعور انقلابی برخوردار بود این ویژگی ها از وی اسطوره ای دوست داشتنی و فراموش نشدنی در یادها به جا گذاشت.

وی همزمان با آغاز جنگ تحمیلی در حالی که در دانشگاه مشغول به تحصیل بود پس از عزیمت به جبهه و مجاهدت های فراوان در عملیات بیت المقدس مجروح شد.شهید دهراب پور پس از مداوا و مجروح شدن در عملیات های بعدی وی از مبارزه با استکبار منصرف نشد تا اینکه در تابستان 1362 در عملیات والفجر دو منطقه حاج عمران به آرزوی دیرینه اش رسید و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید دهراب پور در سال 93 به عنوان شهید شاخص دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد معرفی و مستند این شهید والامقام از شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

به مناسبت سالروز شهادت سید اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی 20 تا 26 فروردین در تقویم رسمی ایران به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

شهید سید مرتضی آوینی بیستم فروردین 1372 در منطقه فکه در حال بررسی لوکیشن فیلم مستند شهری در آسمان، بر اثر اصابت ترکش مین باقی مانده از جنگ ایران و عراق به شهادت رسید.

روز گذشته و به مناسبت سالروز شهادت سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به همراه مسئولان سازمان بسیج هنرمندان و برخی هنرمندان استان با خانواده های شهیدان هنرمند عین الله دهراب پور و محمدرضا جهان نژادیان دیدار کردند.

دست نوشته ای از هنرمند شهید “عین الله دهراب پور” در زیر آمده که نشان از نبوغ علمی و هنرمندی این شهید والا مقام است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حمید گفت:

    خدایا فرشته زمینیت اوضاع واحوالش چنین بود . منه روسیاه چه جورم وای برمن، تنها دلگرمیم به دریای بیکران عفو بخشندگی ومهربانیت است. معبودم خودت می دانی دوستی من باشیطان برایم افتخار نیست دراین باتلاق دوستی گیرافتاده ام . عزیزم مطمئنم جرم من بیشتر از لطف تو نیست . التماست میکنم چاره سازم باش

پربازديد