تاریخ درج خبر : 1395/01/24
کد خبر : ۵۴۰۳۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

جهادکشاورزی کهگیلویه وبویراحمد500طرح اقتصاد مقاومتی در دست اجرا دارد

مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سازمان امسال برای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری بیش از 500 طرح برای تحقق شعار سال در دست اجرا دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، عبد العلی بهاءالدینی افزود: این طرح در زمینه ی حفاظت از آب و خاک ،آبیاری تحت فشار و قطره ای در زمین های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود.

وی بیان کرد: آبرسانی به دشت امامزاده جعفر به وسعت سه هزارو 500 هکتار، اتمام پروژه ی سدهای خاکی ایلی آباد بهمئی،کوه برد کهگیلویه،سعادت آباد گچساران ، پنبه زار باشت و طرحایی مانند کانال های آبرسانی احیاء و بازسازی قنات ها چشمه ها از جمله مهمترین این طرح است.

بها الدینی اظهار کرد:با اجرای این طرح ها سالانه بیش از 200 میلیون متر مکعب آب در کهگیلویه و بویراحمد صرفه جویی می شود.

وی عنوان کرد:افزون بر 30 هزار هکتار ظرفیت اجرای شبکه های تحت فشار برای آبیاری کنترل شده دراستان وجود دارد که اجرای آن در هر هکتار می تواند حدود هفت هزارمترمربع منابع آبی را حفاظت کند .

بهاءالدینی ابراز داشت: تاکنون در 26 هزار هکتار از زمین های زراعی استان طرح های بهینه سازی مصرف آب اجرا شده که راندمان مصرف آب را از 30درصد به 80درصد ارتقا داده است .

وی ادامه داد:مدیریت مصرف آب و پیگیری طرح های نیمه تمام در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به عنوان اولویت مهم در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد .

کهگیلویه و بویراحمد سالانه بیش از 11میلیارد مترمکعب روان آب تولید می کند و از حدود 10 درصد آب شیرین کشور برخوردار است.

این استان با دار بودن دشت های حاصلخیز و زمین های شیبدار ظرفیت های مطلوبی در بخش کشاورزی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد